تعداد بازدید : ۱۷۴۴
کد خبر : ۱۸۷۲۳۷
ساعت پنج‌ونیم/ 75؛
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به چهارمین عرضه بچه‌ناخوانده بورس و زیان‌هایی از نوع ارابه‌های پیش‌فروش شده منتاژکاران همیشه طلبکار از اقتصاد.

زیانی کلان در چهارراه جاده مخصوص/ اورهالی با بوی زندگی
به گزارش بورس‌نیوز، شگفتای تغییر مدیریت در اقتصاد چنان مویرگی رخ می‌دهد که انگار نه انگار مدیری از پتروشیمی به جاده مخصوص کوچ می‌کند و از این جاده به بالای کوه‌هایی می‌رسد که پشت آن دیگر هیچ آبادی نیست و این مدیر غیب می‌شود.
در توضیح عملکرد این مدیری که بر صندلی چرمی پتروشیمی از خطه آذربایجان تکیه زده بود، آمده است که در زمان قحطی پلیمر در کشور، صادراتی به همسایه ترک داشته و دلیل آن را عدم برهم زدن تعادل بازار و ارزانی دانسته حال فکر کنید که از این پس، ارابه‌ای به مردم تحویل نمی‌دادند اما از امروز می‌گویند ارابه‌های قبلی را ببرید چراکه ارابه نو و جدید نداریم و می‌خواهیم صادرات کنیم!!! صادرات (از اتاق فرمان گفتند که صادرات کجا بود الان خودروسازان دنبال نرخ تسعیر ارز می‌گردند).

آن سوی چهارراه جاده مخصوص
گزارش بسیار ضعیف و نگران‌کننده جاده‌مخصوصی‌ها در عملکرد 9ماهه و تحقق زیان‌هایی بیش از 5.000 میلیارد تومانی یکی دیگر از نقاط تاریکی است باعث شده اقتصاد یاتاقان بزند و میلنگ خورد کند، تنها کافیست مقایسه‌ای بین میزان تولید و فروش شرکت ایران خودرو در 10 ماهه ابتدایی سال جاری را با مدت مشابه سال قبل را انجام داد تا با توجه به هزینه‌های سنگین مالی و حقوق و دستمزد و غیره، بتوان انتظار افزایش و تحقق‌زیانی چند هزار میلیارد تومانی را تا انتهای سال برای این شرکت تصور کرد؛ کاهش بیش از 48 درصدی مقادیر فروش ایران خودرو در 10 ماهه ابتدایی سال، گویای شرایط بحرانی شرکت‌های خودروساز در ماه‌های آتی و سال آینده است.

آمارهای جالب!
آمارهایی از جنس آقای رئیس امروز آمد که برخلاف ادعای برخی در مورد موفق نبودن بازار سرمایه در جذب سرمایه‌های سرگردان، آمارهای ما نشان می‌دهد که بورس کشور در جذب سرمایه‌های سایر بازارها مانند ارز و سکه موفق عمل کرده، چگونه و چطور و از کجا، خدا داند.

استارت پس از اورهال
بزرگ‌ترین تولیدکننده الفین جهان با توجه به فعالیت محدود شرکت به دلیل اورهال و تعمیرات دوره‌ای شرکت، فروش ضعیفی را ثبت کرده بود اما شنیده‌ها حاکی از آن بود که باردیگر استارت این مجموعه زده شده و در دی ماه مجددا به روند عادی فعالیت‌های خود بازگشت و موفق به کسب درآمدهای عملیاتی به مبلغ 8.683 میلیارد ریال شده است.
نرخ‌های فروش محصولات شرکت به جز در محصول پلی اتیلن سبک و همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌گردد، عمدتا بدون تغییر محسوس و یا با کاهش جزئی همراه بوده‌اند.

چهارمین زنگ برای صفی که تشکیل نشد
چهارمین زنگ خرید نفت در حالی زده شد که در سومین دوره از عرضه نفت کسی در صف خرید قرار نگرفت و این بچه سرراهی باردیگر با اغماض پیش دایه خود نگه‌داشته شد تا پس از دو هفته دیگر شاید مجددا با عرضه جدید، خریداری تازه پیدا کند.
اما این بچه سرراهی تا زمانی که وزارت نفت، وزارت اقتصاد و دیگر دوستان باید به یک جمع بندی برسند و بازی فروش نفت به بخش‌خصوصی را تمام کنند زیرا حلقه تحریم‌ها تنگ‌تر شده و اگر دیر بجنبند، همین هم از دست می‌رود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: