کد خبر : ۱۸۷۴۱۶
درباره آزادراه جدید به طول ۱۴۳ کیلومتر صورت گرفت؛
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان به طول ۱۴۳ کیلومتر بین ایمیدرو (شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران) و وزارت راه و شهرسازی (شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور) امضا شد.
به گزارش بورس نیوز، خداداد غریب پور در نشست مشترک با خیراله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سعید محمدزاده و سرمایه گذاران منطقه سنگان، گفت: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در این منطقه (17.5 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله)، حداقل 25 میلیون تن جابجایی بار صورت خواهد گرفت که در حال حاضر، بخش ریلی 7 میلیون تن ظرفیت دارد.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای جا به جایی مواد معدنی، خطوط جاده ای و ریلی توسعه خواهند یافت که این امر نیازمند تامین 250 میلیارد تومان اعتبار، طی 3 سال است.

غریب پور اظهار داشت: ما به عنوان ایمیدرو در کنار سرمایه گذاران خواهیم بود. ایمیدرو 20 درصد از این میزان سرمایه را تامین می کند و 80 درصد دیگر توسط سرمایه گذاران به نسبت سهمشان از تولید پرداخت می شود. وی افزود: از مسئولان منطقه انتظار داریم فضای لازم را برای فعالیت سرمایه گذاران و رفع مشکلات احتمالی فراهم کنند.

سهم 50 درصدی وزارت راه

خادمی معاون وزیر راه نیز در این مراسم گفت: شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ردیف بودجه دارد و سهم 50 درصدی خود را در قالب طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و موافقتنامه های مبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می کند.

وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه، این شرکت نسبت به انجام مطالعات و نقشه های اجرایی، آزادسازی و تملک اراضی واقع شده در مسیر، انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار، دستگاه نظارت و غیره اقدام خواهد کرد.

سرمایه گذاری در مناطق محروم

سعید محمدزاده، مدیرعامل راه آهن در این جلسه گفت: صرف هزینه در حوزه ریلی، نوعی سرمایه گذاری در مناطق محروم محسوب می شود و سرمایه گذاران از مزایای مربوطه بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: از جمله این مزایا، اینکه به ازای هر تن کیلومتر باری که از حمل و نقل جاده‌ای به حمل و نقل ریلی منتقل شود معادل ریالی 35 سی‌سی سوخت و به ازای هر نفرکیلومتر معادل ریالی 20 سی‌سی سوخت صرفه جویی می شود و به سرمایه گذاران تعلق می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع

سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
مجمع

مجمع "بگیلان" ۶۱۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده شرکت سرمايه گذاري سبحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "خفنر" بخوانند

شرکت فنرسازی خاور از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.