کد خبر : ۱۸۷۴۳۲
در بازدید از طرح الکترود گرافیتی؛
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: در شرایط فعلی اقتصاد، تشکیل کنسرسیوم توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی استان‌ها ضروری است.
به گزارش بورس نیوز، خداداد غریب پور در نشست بررسی اقدامات و مشکلات طرح الکترود گرافیتی اردکان با بیان اینکه این طرح از اهمیت به سزایی در صنعت فولاد برخوردار است، افزود: با توجه به ظرفیت‌های این پروژه و سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیون یورویی، باید بر اساس شاخص‌های موجود، اشتغالزایی این مجموعه افزایش یابد. غریب پور ادامه داد: ایمیدرو با هدف تسهیل در فعالیت پروژه، تا نیمه اسفند موارد مربوط به سهامداری را مشخص می‌کند، تا شرایط برای تزریق منابع مالی جدید به طرح فراهم شود.

وی تاکید کرد: سهامداران طرح الکترود گرافیتی اردکان به نسبت سهم خود، تامین مالی این پروژه را در دستور کار قرار دهند.

تقویت بخش صنعت با محوریت بخش خصوصی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه دولت در تقویت صنعت با محوریت بخش خصوصی را یادآور شد و گفت: به طور حتم دولت در تعیین تکلیف امور و حل مشکلات چنین طرح هایی که تاثیرگذاری بالایی در صنعت دارد، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

در این نشست ابوالقاسم مختاری مجری طرح الکترود گرافیتی اردکان نیز با ارائه گزارشی اظهارکرد: ظرفیت تولید کارخانه سالانه ۳۰ هزار تن و قابل توسعه تا ۴۵ هزار تن است.

به گفته وی، اشتغالزایی این کارخانه در زمان تولید ۵۷۷ نفر و غیرمستقیم ۴۰۰۰ نفر است. مختاری ادامه داد: اهمیت این طرح به این دلیل است که با افتتاح این کارخانه، صنعت فولاد کشور از واردات الکترود بی‌نیاز خواهد شد.

وی یادآور شد: الکترود گرافیتی هیچ جایگزینی در صنعت فولاد ندارد، در نتیجه فناوری آن در دنیا خاص به‌شمار می‌رود این در حالی است در آسیا تنها چین، هند و ژاپن تولید این محصول را در اختیار دارند.

محل احداث کارخانه در زمینی به مساحت ۷۲ هکتار در ۱۵کیلومتری اردکان است که در مسیر راه ترانزیتی قرار دارد.

به گفته مختاری، در این کارخانه از جدیدترین فناوری روز دنیا استفاده شده است. علاوه بر این طراحی آن با بیشترین حساسیت نسبت به آلودگی و کاهش مصرف انرژی و آب انجام شده است.

پروژه الکترود گرافیتی از جمله طرح‌های راکد صنعت فولاد بود که از دولت یازدهم دوباره فعالیت را از سرگرفت به طوری مرداد ۱۳۹۳ به همت ایمیدرو و نماینده اردکان شرکتی به نام شرکت الکترود اردکان با سهامداری ایمیدرو، شرکت فولاد مبارکه، فولاد خراسان، شرکت چادرملو و شهرداری اردکان تشکیل شد.

برای تکمیل کارخانه نیاز به ۱۷۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: