تعداد بازدید : ۷۹۶
کد خبر : ۱۸۷۴۳۵
آبسیم و رتبه‎ای دیگر؛
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
برخی نسبت‎ها در شرکت‎های بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی شرکت‎های بیمه در پوشش واگذارنده نمود پیدا کرده‎اند که پیام‎های گوناگونی مخابره می کند. «وحافظ» و «ملت» بهترین عملکرد را در بین شرکت‎های بیمه به نام خود ثبت کرده‎اند.

به گزارش واحد سنجش و راه حلهای رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، در خصوص شرکتهای بیمه، نسبت حق بيمه اتكايي واگذاري به حق بيمه ناخالص اهمیت در خور توجهی دارد و برای تحليل سياستهای كلان اتكايي شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. این نسبت سهم واگذاری يك موسسه بيمه (بيمه‎گر) به بيمه‏‎گران اتكايی را نشان ميدهد و هر چه مقدار آن کمتر باشد بیانگر ثبات و توانگری مالی بیشتر شركت بيمه است.

از «ما» تا «آسیا» / کدام یک از شرکت‎های بیمه روی پای خود ایستاده‎اند

در واقع نسبت حق بيمه اتكايی واگذاری به حق بيمه ناخالص، ميزان انتقال ريسک يا اتكای شرکت بيمه را به بيمه‏‎گران اتكايی بيان مي كند. در صورتی که اين نسبت بالا باشد، آن شرکت بیش از آن که نقش بیمه‎گر داشته باشد، در لباس یک واگذارنده ظاهر می‎شود و مشاركت كمتری در نگهداری ريسكهای بيمه شده دارد. به طور معمول، میزان مطلوب اين نسبت حداكثر 50 درصد لحاظ می‎شود.

در تصویر ذیل شرکتهای بیمه حاضر در بازار سهام بر اساس نسبت حق بيمه اتكايي واگذاری به حق بيمه ناخالص رتبهبندی شدهاند.

از «ما» تا «آسیا» / کدام یک از شرکت‎های بیمه روی پای خود ایستاده‎اند

بر این اساس، «نوین» با نسبت 34 درصد ضعیف‎ترین عملکرد را در این گروه دارد که به معنای این است که از ثبات و توانگری مالی کمتری برخوردار است و بیش از سایرین به شرکتهای بیمه اتکایی وابسته است.

در رتبههای بعدی، «ما» و «ودی» با ضریب 32 درصد قرار گرفتهاند.

مطابق انتظار، در انتهای لیست، «اتکام» و «اتکای» که خود یک شرکت بیمه اتکایی محسوب می‎شوند، قرار دارد. «وحافظ» و «ملت» با نسبت حق بيمه اتكايي واگذاري به حق بيمه ناخالص 10 درصدی بهترین عملکرد را در بین شرکتهای بیمه به نام خود ثبت کردهاند و اتکای کمتری به شرکتهای اتکایی دارند. «آسیا» نیز با ضریب 15 درصدی اطمینان بالایی به عملکرد خود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: