تعداد بازدید : ۷۹۴
کد خبر : ۱۸۷۴۷۷
نماینده مردم اصفهان گفت:
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت:با نهایی شدن لایحه سهام عدالت، هدف اصلی سیاست های اصل 44 که تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است محقق می‌شود از سوی دیگر قیومت همیشگی دولت از سهام عدالت برداشته و مردم می‌توانند خود بر این سهام مدیریت کنند.

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش، به حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاونت نظارت مجلس و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها اشاره کرد.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت گفت: مواد 25، 26، 28 و 14 قانون رفع موانع تولید -که درباره بازار سرمایه و بورس است- مورد بررسی قرار گرفت تا نخستین گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با موضوع اجرای «قانون رفع موانع تولید» برای قرائت در صحن آماده شود.

وی یادآور شد: براساس گزارش‌های ارائه شده، اگرچه سازمان بورس به برخی از وظایف خود در حوزه قانون رفع موانع تولید عمل نکرده است اما بسیاری از تکالیف نیز اجرایی شده و بخش اندک باقی مانده نیز در حال تحقق است.

فولادگر با اشاره به دومین دستور کار کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، اظهار کرد: لایحه سهام عدالت در کارگروه‌های مختلف کمیسیون در حال بررسی است و کمیسیون در 20 جلسه با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، اساتید دانشگاه، صاحب نظران حوزه اقتصادی، سهام، بورس بازار سرمایه و مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت اقتصاد و دارایی و بورس این لایحه را بررسی کرده است.

وی با بیان اینکه در جلسه شب گذشته اکثر مواد لایحه سهام عدالت مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: مواد باقی مانده در جلسه سه شنبه جاری بررسی خواهد شد؛ کمیسیون در تلاش است طی هفته جاری گزارش را جمع‌بندی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ممکن است دولت و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی تقاضای تغییر دستورکار صحن علنی برای بررسی لایحه سهام عدالت را ارائه دهند تا این موضوع پس از 10 سال ساماندهی شود و مردم بتوانند طعم آن را بچشند و علاوه بر سود پرداختی به تدریج زمینه مالکیت و مدیریت مردم بر سهام عدالت فراهم شود.

وی با اشاره به زمان احتمالی بررسی لایحه سهام عدالت، بیان کرد: بررسی این لایحه پیش از بررسی بودجه سال 98 در صحن علنی بعید به نظر می‌رسد.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس تاکید کرد: با نهایی شدن لایحه سهام عدالت، هدف اصلی سیاست های اصل 44 که تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است محقق می‌شود از سوی دیگر قیومت همیشگی دولت از سهام عدالت برداشته و مردم می‌توانند خود بر این سهام مدیریت کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: