تعداد بازدید : ۶۱۱
کد خبر : ۱۸۷۵۲۴
مدیرعامل بانک صادرات در همایش «هر شعبه یک کارگزار بورس» مطرح کرد:
۰۹ بهمن ۱۳۹۷
مدیرعامل بانک صادرات گفت: بازار مالی دارای دو بال بازار سرمایه و بازار پول است، افزود: اگر این دو بازار بتوانند بزرگتر و سریع تر از بازار دارایی فیزیکی رشد پیدا کند قطعا پیشرفت بهتری در اقتصاد کشور ایجاد می شود.

پیوند بازار مالی و بازار سرمایه عاملی برای رشد اقتصادی کشور

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات در همایش «هر شعبه یک کارگزار بورس» که در بانک صادرات برگزار شد گفت: اقتصاد ما نسبتا بزرگ بوده اما دچار عدم تعادل شده که این امر یکی از مهم ترین مشکلات ناشی از تخصیص منابع است.

وی با بیان اینکه مدیران باید بتوانند منابع محدود را به شیوه درست تخصیص دهند، افزود: به این صورت بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از تخصیص منابع کشور برطرف می شود.

صیدی با اشاره به اینکه اگر محدودیتی نباشد اقتصاد ایجاد نمی شود تاکید کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی به تبع تخصیص بهینه منابع برطرف می شود.

وی افزود: مساله تخصیص منابع را فقط دارایی ها برطرف نمی کنند بلکه بالندگی و کارآمدگی بازارهای مالی نیز نشان دهنده تخصیص بهینه منابع است.

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به اینکه بازار مالی دارای دو بال بازار سرمایه و بازار پول است، افزود: اگر این دو بازار بتوانند بزرگتر و سریع تر از بازار دارایی فیزیکی رشد پیدا کند قطعا پیشرفت بهتری در اقتصاد کشور ایجاد می شود.

وی ادامه داد: مشکل تخصیص منابع براساس فرمول های مشخصی برطرف می شود.

صیدی با اشاره به اینکه بازار مالی در سال های پس از انقلاب رشد مطلوبی کرده اند گفت: بازار سرمایه نیز در این سال ها رشد زیادی را تجربه کرده است.

وی افزود: در سال های ابتدایی دهه 70 این بازار کارا نبود اما در حال حاضر کارایی مطلوبی را دارد.

صیدی ادامه داد: این دو بازار اگر هم افزایی نداشته باشند مشکلات اقتصادی کشور نیز برطرف نمی شوند.

مدیرعامل بانک صادرات با تاکید بر اینکه تخصیص منابع از طریق ارتباط این دوبازار بهینه می شود افزود: ولی باید کارایی پیوند بین بازار مالی و بازار سرمایه بیشتر شود.

صیدی خاطرنشان کرد: بانک صادرات ایران با بیش از 67 سال سابقه فعالیت دارای شعبات زیادی در سطح کشور است که وجود مزایای رقابتی یکی از ویژگی های مثبت این شعبات محسوب می شود که از این مزیت باید در راستای توسعه بازارهای مالی استفاده شود.

رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
بازار سرمایه اصلاح و شفافیتی خیلی بالا تر از شرایط فعلی میخواد بازار سرمایه بجای اینکه نقدینگی های بازار را جمع کند فرصت سوزی میکند که این باعث میشود نفدینگی ها بازار وارد مسکن و ارز و دارو و غیره شود هنوز قیمت سهام بسیار پایین است اما جذب نقدینگی بسیار پایین این ایراد از سهامداران نیست از مدیریت بازار سهام است که کند عمل کردنش را گردن سهامداران درخرید انهم به لیدریه سهام های ورشکسته و خرید هیجانی سهامداران خرد نسبت میدهد خندهدار نیست با کدام برنامه میخواهیم تورم اقتصادی را محار کنیم با شیر یا خط یا بازارسرمایه همیشه در حال استراحت و خسته و تنبل
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.