کد خبر : ۱۸۷۵۵۶
رییس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
رییس هیات عامل ایمیدرو در حاشیه نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران گفت: بورس کالای ایران در سال های گذشته توانسته با ایجاد بستری شفاف برای معامله انواع محصولات از جمله فولاد در راستای رسیدن سود واقعی به تولید اثرات ویژه ای داشته باشد و بررسی ها نشان می دهد که مکانیسم این بورس از عوامل رشد صنعت فولاد در سال های گذشته بوده است.
به گزارش بورس نیوز، خداداد غریب‌پور با بیان اینکه تقویت بورس کالا همواره در برنامه های مسوولان اقتصادی از جمله ایمیدرو بوده است، عنوان کرد: وقتی محصولی در بورس کالا عرضه می شود، مصرف کنندگان علاوه بر اینکه به شکلی واقعی و شفاف در معاملات حضور ‍ پیدا می کنند، از کیفیت و استاندارد بالای محصول نیز اطمینان به دست می آورند که این روند در بازارهای آزاد و غیررسمی وجود ندارد.

رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: در آینده می توان با معرفی ابزارهای مالی همچون قراردادهای آتی برای محصولات فولادی، انواع این محصولات را برای تحویل آینده و با پوشش نوسانات قیمت ها در آینده ناشی از نرخ ارز و سایر عوامل معامله کرد که این اتفاق نیز در بستر بورس کالا یک تحول مناسب در صنعت فولاد ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه به روند تولید فولاد در ایران اشاره کرد و گفت: ظرفیت تولید فولاد در ایران اکنون به ۳۵ میلیون تن رسیده و ۷۴میلیون تن سنگ آهن نیز تولید شده است؛  این در حالی است که نزدیک به ۴ میلیارد دلار صادرات فولادی در کشور داریم که این امر نشان دهنده رشد و تعالی این حوزه در کشور است.

وی ادامه داد: صنعت فولاد حلقه نخست صنایع و توسعه صنعتی است و اکنون در دنیا یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن فولاد تولید می شود که از این میزان ۳۰درصد در جهان جابه‌جا می‌شود اما در ایران بیش از ۴۰درصد فولاد تولید شده صادر می‌شود که از میانگین دنیا بالاتر است و این نشان دهنده اهمیت صنعت فولاد در کشور است.

غریب‌پور با بیان اینکه تولید فولاد در سالجاری نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد و تولید آهن اسفنجی رشد ۲۰ درصدی داشته است، تصریح کرد:برای بهبود شرایط در کشور بخش خصوصی باید توانمند شود و حتی می‌توان با اصلاح قانون به این موضوع پرداخت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: بهبود رقابت پذیری در صنعت فولاد و افزایش دانش فنی از الزامات فعلی صنعت فولاد و معدن به‌شمار می‌روند. در این راستا، ایمیدرو از توان متخصصان و دانشگاهیان استفاده خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.