تعداد بازدید : ۶۶۳
کد خبر : ۱۸۷۵۷۳
براساس آمارهای سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها منتشر شد؛
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
براساس آمارهای سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مردم تا ۱۳ آذرماه امسال بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی دریافت کردند و در این مدت، صرفا ۲۲ درصد از سهم سلامت پرداخت شده است.
میزان دریافتی یارانه افراد

به گزارش بورس نیوز، طبق آمارهای سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها سهم مصوب این سازمان از ابتدای سال تا تاریخ 13 آذر 97 بالغ بر 69 هزار و 860 میلیارد تومان بوده، بنابراین طبق آمارها 13 هزار و 565 هزار میلیارد تومان شرکت‌ها نسبت به مبلغ مصوب بدهی دارند.

همچنین طبق این گزارش بالغ بر 19 هزار و 418 میلیارد تومان از درآمدها به حساب شرکت‌های مذکور در تبصره 14 قانون بودجه بازگشت داده شد.

طبق آمارها 36 هزار و 876 میلیارد تومان به مصارف سازمان هدفمندی اختصاص یافته است.

در جدول تبصره 14 قانون بودجه 97 جمع کل دریافتی‌ها در سمت منابع 98 هزار و 834 میلیارد تومان در نظر گرفته شد علاوه بر این اجازه داده شد مبلغ 11 هزار میلیارد تومان از محل فروش فرآورده‌های نفتی به سقف منابع در جدول افزوده شود و در مصارف هزینه گردد.

*منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها تا ۱۳ آذرماه امسال

واریزی شرکت‌ها به حساب رابط خزانه تا تاریخ مذکور بدون در نظر گرفتن مجوز 11 هزار میلیارد تومانی عملکرد 80 درصدی دارد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در این باره نوشت: با توجه به افزاریش نرخ ارز در سال 97 نکته قابل تامل در رابطه با عملکرد منابع مذکور در جدول تبصره 14 قانون بودجه، مبهم بودن میزان دریافتی حاصل از فروش صادراتی فرآورده‌های نفتی از آنجا که منابع در نظر گرفته شده برای این موضوع از میزان تحقق واقعی صادرات فرآورده و نرخ ارز متاثر خواهد بود با فرض ثبات میزان صادرات باید منابع پیش‌بینی شده به شدت افزایش می‌یافت اما این عملکرد نشاندهنده این افزایش نیست.

 در صورتی که عدم تحقق ناشی از کاهش حجم صادرات فرآورده‌ها باشد باید به این مسئله در برآورد منابع سال 98 توجه شود زیرا منابع موضوع این بند در لایحه بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی دارد.

*عملکرد مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه ها تا ۱۳ آذرماه امسال

مصارف این سازمان تا تاریخ 13 آذر 97 نشان می‌دهد حدود 28 هزار و 29 میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد. به طور میانگین پرداخت هر ماه یارانه 3 هزار و 503 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.

برای امنیت سبد غذایی یا همان یارانه غیرنقدی 890 میلیارد تومان مصرف شده است.

سازمان بهزیستی و کمیته امداد طبق بند 2 جدول مصارف هدفمندی بودجه 97 بالغ بر 3 هزار و 642 میلیارد تومان دریافت کردند.

بهداشت و سلامت طبق بند 3 بالغ بر 850 میلیارد تومان پرداخت شد.ردیف مربوط به بهداشت و سلامت مردم تنها 22 درصد پرداختی داشته است.

هزینه‌کرد یارانه نان و خرید تضمینی گندم موضوع بند 4 نیز رقم 3 هزار و 300 میلیارد تومان است.

در مجموع کل مصارف 36 هزار و 712 میلیارد تومان بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: