تعداد بازدید : ۷۱۸
کد خبر : ۱۸۷۵۷۸
برای کمک به تولید؛
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
بانک سپه برای کمک به تولید در استان گلستان ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی قرار داده است.
تسهیلات ۶هزار و ۳۰۰میلیارد ریالی بانک سپه پرداخت شد

به گزارش بورس نیوز، غلامرضا خموشی ضمن اعلام خبر فوق افزود: بخش‌های صنعت و معدن، بازرگانی و خدمات، ساختمان و مسکن و کشاورزی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات دریافتی از بانک سپه را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد: بانک سپه برای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی واجد شرایط استان گلستان طی 9 ماهه سال جاری پرداخت کرد.

خموشی به عملکرد مطلوب بانک سپه در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی استان گلستان اشاره کرد و افزود: 600 میلیارد ریال از این میزان تسهیلات پرداختی برای رونق 22 واحد تولیدی استان در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت‌شده است.

وی ضمن اشاره به ادامه پشتیبانی بانک سپه از واحدهای تولیدی، تصریح کرد: در حال حاضر پرونده 23 واحد تولیدی در استان گلستان برای انعقاد قرارداد و پرداخت بیش از 900 میلیارد ریال توسط این بانک مراحل نهایی خود را سپری می‌کند و به‌زودی این تسهیلات در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی قرار خواهد گرفت.
 
* 200 طرح تولیدی استان برای دریافت تسهیلات به بانک سپه معرفی شدند

به گفته مدیر شعب منطقه گلستان از زمان فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکنون بیش از 200 واحد یا طرح تولیدی موردنیاز حمایت مالی برای دریافت 3600 میلیارد ریال به بانک سپه برای حمایت معرفی‌شده است.

به گفته وی از ابتدای 96 تا پایان 9 ماه نخست امسال، 73 فقره تسهیلات از طریق سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به واحدهای کوچک و متوسط نیازمند حمایت مالی توسط بانک سپه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و پس از بررسی، کارشناسی، منجر به پرداخت‌شده است.

وی بر ضرورت حمایت از تولید و اشتغال برای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود: در این راستا مدیریت بانک سپه استان حمایت از طرح‌های مولد در بخش‌های اقتصادی استان را سرلوحه فعالیت کاری خود قرار داده است.
 
* پرداخت بیش از 1800 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک

خموشی با اشاره به خدمات این بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل صندوق توسعه ملی و رفع موانع تولید در استان، افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری تاکنون از تسهیلات بانک سپه بهره‌مند شده‌اند.

خموشی افزود: بانک سپه سال قبل بیش از 1800 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان به‌منظور پایداری اشتغال و رونق تولید پرداخت کرد و رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
 
* پرداخت 2400 فقره وام ازدواج

مدیر شعب منطقه گلستان گفت: بانک سپه برای از ازدواج جوانان 2400 فقره وام ازدواج بااعتبار 350 میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط در استان گلستان طی یک سال اخیر پرداخت کرد.
وی افزود: بانک سپه با اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان گلستان به‌صف انتظار متقاضیان پایان داد.
 
* صدور 6196 کارت اعتباری در استان گلستان

خموشی ضمن تأکید بر ضرورت کمک بانک‌ها به افزایش قدرت خرید مردم، تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تا پایان آذرماه سال جاری برای رفع نیاز ضروری خانوارها و کمک به اقتصاد آنها 6196 فقره کارت اعتباری به مبلغ 673 میلیارد ریال در شعب بانک سپه استان گلستان صادرشده است.
 
* پرداخت 850 میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مولد اقتصادی استان

مدیر منطقه شعب گلستان اظهار داشت: این بانک 850 میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مولد اقتصادی در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، صنعت و معدن و گردشگری در یک سال اخیر پرداخت کرده است.
 
* منابع بانک سپه در استان از 11 هزار میلیارد ریال گذشت

خموشی از افزایش منابع بانک سپه در استان گلستان طی سال جاری خبر داد و افزود: منابع این بانک در استان از 8 هزار و 906 میلیارد ریال از ابتدای سال 96 به 11 هزار و 260 میلیارد ریال در پایان دی‌ماه سال جاری رسیده که رشد 26 درصدی را نشان می‌دهد.
وی یادآور شد: رشد منابع بانک سپه در استان گلستان، زمینه اعطای تسهیلات برای اجرای سیاست‌های دولت و کمک به رونق تولید اشتغال را فراهم می‌کند.
 
* حمایت بانک سپه از اجرای طرح‌های بزرگ در استان

خموشی به نقش مهم 15 واحد صنعتی بزرگ گلستان در ایجاد اشتغال برای جوانان استان، تصریح کرد: این واحدهای تولیدی حمایت و مشارکت بانک سپه به بهره‌برداری رسیده و پشتیبانی از این واحدها همچنان ادامه دارد.
 
* پشتیبانی از صادرات غیرنفتی استان

وی به آغاز به کار واحد ارزی بانک سپه در استان گلستان از اول آذر سال گذشته برای کمک به رونق واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و افزود: با توجه به هم‌مرز بودن استان با کشورهای تازه استقلال‌یافته آسیای میانه، بانک سپه برای کمک به صادرات غیرنفتی از استان، اقدام به گشایش واحد ارزی در گرگان کرده است.
 
* کمک بانک سپه به اقشار آسیب‌پذیر

مدیر شعب منطقه گلستان به تأثیر امضای تفاهم‌نامه بین بانک سپه و کمیته امداد و بهزیستی در تسریع پرداخت تسهیلات به اقشار آسیب‌پذیر استان اشاره کرد و افزود: بانک سپه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از ابتدای سال 96 تا پایان آذر سال جاری 400 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ 69 میلیارد و 500 میلیون ریال پرداخت کرده است.
خموشی اظهار داشت: طی 9 ماهه سال جاری 236 فقره تسهیلات مسکن ایثارگران و روستایی به مبلغ 104 میلیارد و 370 میلیون ریال توسط بانک سپه در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفت.
 
* توسعه خدمات الکترونیکی بانک سپه در استان

وی ضمن اشاره به مزیت‌های استان گلستان در بخش کشاورزی و گردشگری افزود: بانک سپه برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم ضمن افزایش 10 درصدی دستگاه‌های عابر بانک در استان گلستان، زمان توقف آنها را 50 درصد کاهش داده است.

مدیرشعب منطقه گلستان به رشد 30 درصدی تعداد پایانه‌های فروشگاهی بانک سپه در استان طی 10 ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود: این دستگاه‌ها ازنظر میانگین مانده‌حساب نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 65 درصدی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: درگاه‌های پرداخت اینترنتی برای تسهیل سازی فعالیت‌های مالی اقشار مردم ازنظر تعداد درگاه‌های فعال از رشد 35 درصدی برخوردار بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.