تعداد بازدید : ۱۰۲۷
کد خبر : ۱۸۷۶۲۴
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت:
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: کلیه بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی که 5 سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد و در 10 سال گذشته خود و همسرشان، مسکنی نداشته باشند و مستمری آنها کمتر از 3 میلیون تومان باشد، می‌توانند این وام‌ها را دریافت کنند.

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی مفتح در نشست خبری امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 گفت: براساس مصوبه کمیسیون شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه دارند تا با تایید وزیر ارتباطات، 140 میلیارد تومان از منابع داخلی خود را برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر اختصاص دهند تا در حوزه سرمایه‌گذاری‌ها، اقدامات مناسبی برای تشکیل شرکت‌ها و اشتغال انجام شود.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سازمان‌های توسعه‌ای و شرکت‌های تابعه‌ای خود مکلف شد تا طرح‌های دولت الکترونیک و همچنین توسعه خدمات الکترونیک و پروژه هوشمندسازی مدارس را تامین اعتبار کند.

وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 بیان کرد: دولت مجاز شد از طریق سازمان‌های توسعه ای در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید با رعایت سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی نسبت به اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری، زیرساختی و نوسازی صنایع با در نظر گرفتن مزیت‌های منطقه ای و آمایش سرزمینی و با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شد سامانه خدمات حمایتی را ایجاد کرده و کلیه خدمات حمایتی که دستگاه‌های دولتی، آستان‌های مقدس، نهادهای انقلابی و تمامی دستگاه‌هایی که کمک‌های حمایتی انجام می‌دهند با ذکر کد ملی افراد دریافت کننده حمایت، در این سامانه ثبت کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دولت اجازه داده شد 10 درصد از اعتبارات عمرانی خود را در قالب یارانه سود وجوه اداره شده یا کمک بلاعوض برای اجرای پروژه‌های مصوب تخصیص دهد تا از این طریق رونقی برای اجرای پروژه‌ها به ویژه سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد در انعکاس مصوبه چند روز قبل کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 اشتباهی رخ داده، افزود: این مصوبه درباره سپرده‌ها و وام‌هایی است که به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به میزان صحیح این وام‌ها تاکید کرد: براساس مصوبه کمیسیون مقرر شد؛ بانک مرکزی از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک‌های عامل 5 هزار میلیارد تومان برای اعطای وام قرض الحسنه تخصیص دهد؛ 3 هزار و 500 میلیارد تومان این مبلغ توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع می‌شود و یک هزار و 500 میلیارد باقی مانده توسط سازمان بهزیستی برای طرح‌های اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار تخصیص خواهد یافت.

مفتح گفت: با پرداخت 5 هزار میلیارد تومان، بخش اعظمی از مشکلات مشمولان و افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند، حل خواهد شد، چرا که با طرح‌های اشتغالزایی این افراد به خودکفایی می‌رسند.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: بانک مسکن مکلف شد از محل بازگشت وام‌های مسکن، 40 هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان اعطا کند.

وی با اشاره به شرایط بازنشستگان مشمول دریافت وام مسکن، اظهار کرد: کلیه بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی که 5 سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد و در 10 سال گذشته خود و همسرشان، مسکنی نداشته باشند و مستمری آنها کمتر از 3 میلیون تومان باشد، می‌توانند این وام‌ها را دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 گفت: امیدواریم در جلسه امروز بعدازظهر و یا فردا بتوانیم مجموعه بررسی‌های کمیسیون‌های مجلس و اعضای کمیسون تلفیق را به اتمام برسانیم تا گزارش لایحه بودجه سال 98 برای انتشار در مجلس آماده شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.