تعداد بازدید : ۱۲۱۸
کد خبر : ۱۸۷۶۶۵
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امسال با عرضه های پرحجم زعفران در بورس کالا، شاهد حرکت قیمت ها به سمت واقعی شدن، حمایت از کشاورزان و به تازگی مبنا قرار گرفتن بخشی از معاملات زعفران در اروپا براساس نرخ های بورس ایران بوده ایم که این یک اتفاق مثبت برای صنعت زعفران ماست.
به گزارش بورس نیوز، نورمحمد تربتی نژاد، درباره آخرین تحولات بازار زعفران عنوان کرد: یکی از اتفاق های مثبتی که امسال در حوزه کشاورزی کشور رقم خورد، ورود پرحجم زعفران به بورس کالا بوده است که این اتفاق اثرات مثبت داخلی و خارجی داشته است.

تربتی نژاد افزود: در وهله نخست با عرضه زعفران در بورس شاهد این هستیم که توکیدکننده و کشاورز محصول خود را بدون حضور واسطه ها و دلالان با قیمت واقعی به فروش می رساند؛ در واقع در سال های گذشته شاهد یک فقر اطلاعاتی در خصوص قیمت های واقعی برای کشاورزان بودیم که تابلوی بورس کالا به این فقر اطلاعاتی پایان داده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: کشاورزان از این طریق فرصت لازم را پیدا کرده اند تا دیگر مجبور به فروش محصولات خود با قیمت‌های ارزان به دلالان نباشند این روند بر رشد سودآوری کشاورزان و افزایش انگیزه آنها برای تولید بیشتر اثر ویژه ای دارد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زعفران به عنوان محصولی استراتژیک به واسطه عرضه در بورس به سمت شفافیت می رود، ادامه داد: با رونق معاملات زعفران در بورس کالای ایران، نگاه ها در دنیا به خصوص اروپا به سمت قیمت های ایران معطوف شده است که با حمایت مسوولان و ادامه این روند به زودی بورس ایران به اصلی ترین مرجع نرخ زعفران جهان تبدیل می شویم.

 تربتی نژاد تصریح کرد: وقتی عرضه محصولی در بازاری نظام مند و شفاف انجام می شود، آن زمان می توان طرف های خارجی را از نرخ های روزانه یک‌محصول همچون زعفران مطلع کرد در غیر اینصورت نمی توان با معاملاتی غیر رسمی و پراکنده به مرجع قیمت تبدیل شد.  

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: به مرور باید از مبادلات سنتی در بخش کشاورزی به سمت دادوستدهای شفاف و مدرن با بالاترین بازدهی برای تولیدکنندگان حرکت کرد که بورس کالا بهترین بستر برای تحقق این تغییر رویکرد بوده که توصیه می شود دولت از ظرفیت های این بورس بیش از گذشته بهره ببرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: