تعداد بازدید : ۱۳۶۶
کد خبر : ۱۸۷۷۶۹
ساعت پنج‌ونیم/ 79؛
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به قرمزپوشی بازار سرمایه در اولین روز هفته تا پروفسورهای دیپلمه.
به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه باردیگر روز قرمزپوش را در ابتدای هفته تجربه کرد و حتی بانک تجارت، لوتوس و های‌وب نتوانست با ارزش معاملات بالا، چاره‌ای بر بازار داشته باشد.

با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دریافت که در شاخص‌های کلان حتی صنعتی‌ها با منفی 248 واحدی بازار را به اتمام رساندند و مالی‌ها نیز روندی نزولی را تجربه می‌کنند و 50 شرکت فعال بورسی نیز شاخص منفی 19.33 را امروز به خود دیدند.

با این حال پارک کردن سرمایه مقابل شرکت بورس‌تهران و عدم ورود سهامدار جدید به این بازار در حالی صورت می‌گیرد که بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری رنگ باخته‌اند و فتیله بانکی نیز برای جذب سرمایه سوخته است اما نه تنها مسکنی برای این روزهای بازارسرمایه ارائه نشده بلکه بادی بهاری و آرام به تابلوی بورس می‌وزد و خبری از اتفاقات جدید نیست.

بازار در انتظار خبرهای جدیدی از غرب شده و گویا هیچ‌اتفاقی جدیدی رخ نخواهد داد فقط صورت‌مسئله قرار است از برجام به نام دیگری تغییر پیدا کند.

پروفسورهای دیپلمه

شاید از تعجب به کما برویم وقتی شنیده شود برای برخوردار شدن از معافیت‌های مالیاتی تجدید ارزیابی، برخی از مدیران شرکت‌ها برای آنکه زیرمجموعه خود را زیان‌ده نشان دهند، سودهایی به جیب می‌زنند که در حساب‌های سوئیس نیز جا نمی‌شود.

اینجاست که سازمان امور مالیاتی باید کلاه از سر بداشته و تمام قد به افتخار این دوستان سوئیس نرفته دست خود را به‌عنوان تسلیم بالا ببرد.

امیدورایم تلنگری برای این زیرمجموعه وزارت اقتصاد باشد تا مدیران شرکت‌هایی که هر روز دست آنها در جیب سهامدار است را شناسایی کند و بعدها نگویند که ما نمی‌دانستیم، بورس‌نیوزی‌ها یکسری مسائل از خصوصی‌سازی را گفتند و پس از دو ماه واقعی شد، این موضوع را نگذارید واقعی شود.

مالیاتی‌چی‌های عزیز بهتر نیست یک‌سال فرصت دهید به همه تا بدون شمولیت ماده 141 از این معافیت استفاده کنند تا صورت های مالی بیشتر شفاف شود تا اینکه شرکت‌ها از جیب مردم ببرند.

هست اما نیست

می‌توان در ترکیب سهامداران عمده شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب، نام بانک گردشگری را دید در حالی که اثری از آثار مالی این شرکت در صورت های مالی تلفیقی و یا گروه اصلی بانک گردشگری وجود ندارد اما آمدیم سوالی بپرسیم دیدیم که اصلا هیات مدیره پاسخگویی ندارد.

اما شرکت مجتمع فولاد بناب در سال 1390 به بهانه آنچه که عدم وصول مطالبات معوقه و تملیک از روی ناچاری از سوی بانک گردشگری عنوان شده بطور کامل به این بانک واگذار شده و این در حالی است که شائبه سهم 30 درصدی این شرکت فولادی تا قبل از واگذاری به نام جهانگیری و سپس واگذاری آن به چند برابر قیمت به بانک گردشگری قابل تامل است.

یکی از فارس به بورس‌انرژی می‌رود

یکی از زیرمجموعه‌های «فارس» برای ورود به بازار در حال هماهنگی لازم جهت انجام الزامات بورس بوده تا با هماهنگی این هلدینگ وارد بورس انرژی شود.

این پتروشیمی دارای چهار شرکت تابعه تولیدی فرآورش ، بسپاران ، کیمیا و کارون است .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: