تعداد بازدید : ۸۷۱
کد خبر : ۱۸۷۸۱۲
معاون مالی آسان پرداخت:
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
در روزهای گذشته شرکت آسان پرداخت پرشین در کنار انجام افزایش سرمایه از محل سود انباشته اقدام به انتشار شفاف‌سازی‌هایی در مورد همکاری با گروه اینترنتی رز (مجموعه اسنپ) و ارائه خدمات جدید بر بستر اپلیکیشن آپ کرده است.
به گزارش بورس نیوز، با توجه موردتوجه قرار گرفتن این نماد بر آن شدیم تا با سعید جهانشاهلو معاون مالی شرکت مصاحبه‌ای انجام دهیم.

- با توجه به اینکه اپلیکیشن آپ به عنوان پرکابردترین اپلیکیشن پرداخت کشور شناخته می‌شود وضعیت فعلی و آتی آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

همان‌گونه که می‌دانید بعد از سال 93 استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و ارتباط با دنیای اینترنت در ایران رشد بسیار سریعی داشته و شرکت آسان پرداخت با علم به این موضوع اپلیکیشن آپ را به‌عنوان راه‌حلی سریع برای افرادی که قصد استفاده از تلفن همراه برای انجام خدمات پرداخت دارند به بازار معرفی کرد. زمان‌بندی مناسب معرفی آپ، سادگی و کارایی بالا و بازاریابی مؤثر باعث شد آپ تبدیل به محبوب‌ترین اپلیکیشن پرداخت کشور شود.

در حالا حاضر تعداد کاربران فعال آپ بیش از 18 میلیون کاربر است. در سال‌های گذشته خدماتی در حوزه پرداخت همچون خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی و مخابراتی و شارژ اینترنت به آپ ارائه شده و در کنار آن‌ها خدمات دیگری همچون کارت به کارت، مانده‌گیری یا استعلام موجودی حساب، خرید انواع بیمه، نیکوکاری و ... نیز در اختیار عموم قرار گرفته است. خدمات ذکر شده در بالا با توجه به تکرار مدام باعث شد تا استفاده از آپ همواره در حال رشد باشد در عین حال برای مجموعه آسان پرداخت منبع درآمدی جدیدی را ایجاد کند با این حال درآمد مجموعه از هر تراکنش از خدمات ذکرشده در مقایسه با خدمات جدیدی که در حال اضافه شدن به آپ است و در آینده به‌مرور اضافه خواهد شد کوچک است. در حال حاضر خدمات جدیدی همچون خرید بلیت قطار به آپ اضافه شده و بلیت هواپیما نیز به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران در دسترس است. خدمات دیگری همچون بیمه به شکلی متفاوت و کامل، رزو هتل، بلیت اتوبوس و خدمات دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.

- در یک ماه گذشته شفاف سازی‌های از شرکت آسان پرداخت پرشین صورت گرفته که به همکاری با گروه اینترنتی رز (اسنپ) اشاره می‌کند. خدمات جدیدی که نام بردید به این مجموعه ارتباطی دارد؟

در نامه‌های شفاف‌سازی ذکر شده به‌طور مفصل به این موضوع اشاره شده است، اما به‌طور خلاصه هدف از این مشارکت توسعه و اداره اپلیکیشن آپ به‌منظور تبدیل آن به یک پلت فرم براي عرضه خدمات گوناگون به کاربران و ارتقاء بیشتر آینده کسب‌وکار هریک از طرفین خواهد بود. با توجه به سرمایه‌گذاری هریک از طرفین، سهم شرکت آسان پرداخت پرشین و گروه اینترنتی رز در سود خالص شرکت جدید، به ترتیب 70 و 30 درصد خواهد بود.

درآمدهاي این شـرکت، شامل درصدي از کارمزدهاي فروش خدمات ارائه‌شده شامل محصولات گروه اینترنتی رز و اپلیکیشن آپ (اسـنپ، اسنپ فود، اسنپ باکس، اسنپ تریپ، اسنپ مارکت، اسنپ کیو، بامیلو، شارژکیف پول و غیره) است. به‌این‌ترتیب خدمات ذکر شده در آپ که در حال تبدیل شدن به یک ابر اپلیکیشن است ارائه می‌شوند و با توجه به نوع خدمات ارائه شده کارمزد ارائه این خدمات به شرکت تازه تاسیس خواهد رسید. این موضوع باعث می‌شود با همکاری مجموعه حرفه‌ای همچون اسنپ سرعت و قدرت ارائه خدمات بسیار فزاینده باشد و قدرت رقابت مجموعه را ارتقا بخشد.

- این مشارکت مزایایی دیگری نیز برای شرکت آسان پرداخت پرشین داشته؟

با توجه به شراکتی که به وجود آمده در حال حاضر خدمات پرداخت مورد نیاز مجموعه اسنپ در سرویس حمل‌ونقل (تاکسی آنلاین اسنپ) و سایر خدمات همچون اسنپ فود، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ و غیره توسط شرکت آسان پرداخت پریشن ارائه می‌شود. این موضوع باعث افزایش قابل توجه سهم بازار آپ در پرداخت‌های اینترنتی (IPG) شده است. همان‌گونه که مستحضر هستید این نوع تراکنش‌ها حاشیه سود بهتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

مطابق با توافق انجام شده مجموعه رز و آپ، ازاین‌پس با ادغام کیف پول‌ها، هم‌افزایی ویژه‌ای شکل خواهد گرفت که آثار خود را در سهولت بیشتر استفاده از اپلیکیشن برای کاربران و در نتیجه سودآوری شرکت جدید نشان خواهد داد. با توجه به اینکه در حال حاضر پرداخت خرد عمدتا از طریق کیف پول صورت نمی‌گیرد، نفوذ این سرویس در ایران بسیار ناچیز است. این در حالی است که با توجه به استفاده روزانه افراد از سرویس‌های مذکور، رشد کاربری کیف پول الکترونیک، چشمگیر و پرشتاب خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: