تعداد بازدید : ۱۴۵۹
کد خبر : ۱۸۷۸۹۲
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس:
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: وزرا و مسئولانی که بیش از 5 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، نباید سال آینده افزایش حقوق داشته باشند.

حقوق بالای 5 میلیون تومان وزرا و مسئولان نباید افزایش داشته باشد

به گزارش بورس نیوز، شهبار حسن‌پور بیگلری با اشاره به مغایرت‌های لایحه بودجه سال 98 با برخی احکام برنامه ششم توسعه کل کشور گفت: برنامه ششم توسعه کل کشور مصوبه مجلس و مورد تایید شورای نگهبان است بنابراین این برنامه آرمانی نبوده و خلاف سیاست‌های کلی نظام نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: یکی از مغایرت‌های بودجه سال 98 با قانون برنامه ششم توسعه همسان‌سازی حقوق‌ها به خصوص حقوق بازنشستگان و کارکنان دولتی است، دولت برای سال آینده افزایش 20 درصدی حقوق‌ها را برآورد کرده اولا این میزان ناچیز است و در ثانی باید به روش پلکانی معکوس افزایش حقوق‌ها رقم بخورد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درخانه ملت با بیان اینکه نمایندگان مجلس، وزرا و مسئولانی که بیش از 5 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، نباید سال آینده افزایش حقوق داشته باشند، گفت: این در حالی است که انتظار می‌رود حقوق کارکنانی که زیر 3 میلیون تومان است به روش پلکانی معکوس افزایش بیشر از 20 درصد داشته باشد.

حسن‌پور در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در کشور، بیان کرد: با وجود اینکه در بودجه سال 97 توسعه صادرات تاکید شد اما اقدام خاصی در این زمینه دیده نشددر حالی که صادرات می‌تواند راه نجات تولید کشور و اشتغالزایی برای بیش از 3 میلیون جوان بیکار باشد.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه باید جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بودجه شفاف و پررنگ شود، بیان کرد: انتظار می‌رود که معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه فرصت‌های اقتصادی خارجی ایران را افزایش دهد، ما با همه کشورهای جهان جز اسرائیل متخاصم می‌توانیم رابطه داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضمن جذب سرمایه خارجی باید کالای با کیفیت ایرانی به جهان معرفی شود، تاکید کرد: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند کمک بسیاری به افزایش صادرات کالاهای با کیفیت ایرانی داشته باشد.

این نماینده مجلس در خصوص نحوه رفع این مغایرت‌ها در لایحه بودجه سال 98، گفت: مجلس به دنبال رفع این مغایرت‌ها است اما واقعیت این است که 90 درصد بودجه برای هزینه‌های جاری محسوب می‌شود بنابراین امکان تغییر این بخش نیست با این حال نمایندگان در 10 درصدی که توان تغییر دارند دست به اصلاح می‌زنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: