تعداد بازدید : ۶۶۶
کد خبر : ۱۸۷۹۱۶
کارشناس بازار‌سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:‌
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
رونق بازار سرمایه، حمایت همه جانیه دولت را می طلبد.
به گزارش بورس نیوز تمامی صنایع با سه عامل چشم انداز قیمت های جهانی، تاثیر پذیری از اقتصاد داخلی و تاثیرپذیری از نرخ ارز مواجه هستند. چشم انداز قیمت های جهانی و نیز وضعیت اقتصاد داخلی، روشن نیست. از سوی دیگر نرخ ارز بستگی به روند جریانات ورودی ارز دارد که آن هم چندان امیدوار کننده نیست. بنابراین به نظر می رسد همین موضوع، علت رخوت این روزهای بازار سرمایه باشد.


نادرجزایری، مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌و‌گو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه تصریح کرد : در حال حاضر هم قیمت ها بسیار ارزنده است و هم پتانسیل مناسبی در بازار وجود دارد. این روزها بازار سرمایه بیشتر شبیه نوزادی است که نیازمند مراقبت و حمایت است. بدین معنا که هم باید از آن حمایت شود و هم اعتماد مردم به این بازار جلب شود. اگر دولت قصد حمایت و بازگرداندن رونق به بازار سرمایه را دارد، باید اخبار مثبت، پخته، و حساب شده ای به این بازار تزریق کند.

وی افزود: قیمت فعلی سهم ها در حال حاضر بسیار مناسب است. قیمت سهم های خودرویی و بانکی نیز بسیار پایین است. البته حجم نقدینگی زیادی در این گروه بالا بوده و معاملات نشان می دهد این گروه مورد اقبال سهامداران قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد پیش بینی اوضاع آتی بازار گفت: شرایط اقتصادی کشور، شرایط خاصی است و در نتیجه مردم سعی می کنند در شرایطی وارد شوند که پول زیادی را درگیر نکنند. رونق بازار سرمایه، حمایت همه جانیه دولت را می طلبد. دولت در این خصوص اقداماتی انجام داده است و شاهد اصلاح روزانه 200  تا 500 واحدی شاخص کل هستیم.
بازار سرمایه شبیه بیماری است که درمان آن، مستلزم یک شوک است. بازار در یک ماه قبل اصلاحاتی داشته و عملا در این شرایط با توجه به نرخ فعلی ارز، سهم ها به لحاظ قیمتی همچنان ارزنده هستند.

جزایری تاکید کرد: تثبیت نرخ دلار در محدوده ۱۰ تا ۱۲ هزار تومانی، نشان میدهد بازار سرمایه پتانسیل رشد را داشته و جایی برای ریزش ندارد؛ چرا که به هر حال باید ارزش دارایی ها با قیمت دلار تطبیق داده شود. در بازار سرمایه هنوز تطبیق قیمتی دلار با ارزش روز دارایی ها اتفاق نیفتاده است.

وی ضمن تاکید بر ارزنده بودن سهم ها، اظهار داشت: بازار سرمایه پس از یک ریزش سنگین و عدم اطمینان، باید دوباره استارت بزند و رشد و تحرک مجدد بازار سرمایه، در گرو اعتماد به این بازار و حمایت از آن خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.