تعداد بازدید : ۱۰۳۸
کد خبر : ۱۸۷۹۴۰
مدیرعامل بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
مدیرعامل بورس تهران گفت: به محض اینکه اقدامات فنی در زمینه رفع مشکلات پیش آمده در سفارش گیری پس از عرضه اولیه سهام شرکت‌ها انجام شود، شاهد این خواهیم بود که رفتاری که با OMS هایی که سفارش های مشتریان برخط را به سامانه معاملات منتقل می کنند مشابه نحوه برخورد با ایستگاه‌های نامک خواهد بود، یعنی همه سفارش‌ها پس از دریافت به صورت تصادفی وارد بازار شوند.

به گزارش بورس نیوز، چندی پیش ۱۰درصد از سهام تامین سرمایه لوتوس پارسیان معادل ۵۰۰میلیون سهم با کشف قیمت ۲۰۵تومانی هر سهم در بازار سرمایه عرضه شد اما در حالی طبق اعلام ناظر بازار سهمیه هر کد حقیقی یا حقوقی در این عرضه، حداکثر تا ۲۰۰۰ سهم تعیین شد که به دلیل استقبال بالا، به هر کد حدود ۱۴۳۹ سهم تعلق گرفت و عرضه ۵۰۰میلیون سهم «لوتوس»، ارزشی بالغ بر ۱۰۲میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان را در بازار کسب کرد اما در روز عرضه اولیه سهام شرکت خرید بیش از 122 هزار سهم توسط یک شخص حقیقی موجی از اعتراض را در میان اهالی بازار سرمایه برانگیخت و بعد از بررسی‌های لازم 200 هزارسهم "لوتوس" به دلیل عدم رعایت اصل برابری در ارسال سفارش باطل شد در دومین روز از معاملات این سهام نیز به دلیل نقض اصل برابری در ارسال سفارش کلیه معاملات این سهام باطل شد.

در این خصوص علی صحرایی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران به خبرنگار بورس نیوز گفت: در خصوص مشکلاتی که در مکانیسم سفارش‌گذاری بعد از روزهای عرضه اولیه سهام برخی از شرکت‌ها ایجاد شده با شرکت مدیریت فناوری بورس تهران بعنوان مسئول فنی این کار جلساتی برگزار شد.

وی با بیان اینکه طبق نظر بورس و قواعد حاکم بر بازار، سفارش‌های ارسالی به سامانه معاملاتی بایستی از شرایط برابری برخوردار باشند و به عبارتی شرایط برای همه منصفانه باشد، افزود: به محض اینکه اقدامات فنی در زمینه رفع مشکلات پیش آمده در سفارش‌گیری پس از عرضه اولیه سهام شرکت‌ها انجام شود، شاهد این خواهیم بود که رفتاری که با OMS هایی که سفارش‌های مشتریان برخط را به سامانه معاملات منتقل می کنند مشابه نحوه برخورد با ایستگاه‌های نامک خواهد بود، یعنی همه سفارش‌ها پس از دریافت به صورت تصادفی وارد بازار شوند.


صحرایی همچنین درپاسخ به این سوال که با توجه به رکود موجود در اقتصاد کشور آیا راهکاری برای جذب نقدینگی به سمت بازار سرمایه در نظر گرفته اید نیز گفت: اعداد و ارقام مربوط به میزان فروش شرکت‌های بورسی و سودآوری آن ها نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر P/Eبازار سرمایه در حال حاضر حدود 4.7 بوده و این امر نشان‌دهنده رکود نیست.
مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش میزان فروش شرکت‌ها می توان گفت که در صورت عدم ایجاد شرایط خاص شرکت‌های بورسی در آینده شرایط مطلوبی را تجربه خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.