بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
با اشتغالزایی هزار و 933 نفری صورت می‌گیرد؛

افتتاح 10 طرح صنعتی و معدنی ایمیدرو

10 طرح صنعتی و معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در استان های فارس و کرمان با اشتغالزایی هزار و 933 نفری در دهه فجر راه اندازی می شود.
کد خبر : ۱۸۷۹۴۳
به گزارش بورس نیوز، این طرح ها با حضور «خداداد غریب پور» رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می شود.

برپایه این گزارش، 6 مورد از این طرح ها در استان کرمان به بهره برداری می رسد که شامل خط تولید کاتد مس مجتمع خاتون آباد با ظرفیت سالیانه 200 هزار تن، فاز کوثر مجتمع گل گهر با ظرفیت سالیانه 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی، تولید کارتریج تونر دستگاه کپی با ظرفیت سالیانه یک هزار تن، تولید رینگ چرخ خودرو با ظرفیت سالیانه هشت هشت هزار تن، خط تولید خودروسازی «کارمانیا» به ظرفیت سالیانه پنج هزار دستگاه و نیز طرح های مجتمع مس سرچشمه شامل نصب کوره جدید آند شماره 2، افزایش ظرفیت تیکنرهای باطله شماره یک و 2، اصلاحات تیکنر شماره چهار و استحصال نیکل و مس از تصفیه الکترولیت پالایشگاه است.

همچنین، چهار طرح دیگر در استان فارس مشتمل بر تولید کاشی پاسارگاد سرام آباده با ظرفیت سالیانه پنج میلیون مترمکعب، تولید انواع مبدل های حرارتی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع نیروگاهی- نوین آبان فن آور با ظرفیت سالیانه چهار هزار دستگاه، کمپوست پسماند شهری شیراز با ظرفیت سالیانه 10هزار و 250 تن و کربنات سدیم کاوه با ظرفیت سالیانه 600 هزار تن افتتاح می شود.

مجموع اشتغال مستقیم این طرح ها، هزار و 933 نفر است و برای آنها حدود 19 هزار و 117 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

برپایه این گزارش، پیش از این به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی سه طرح شامل فولاد بردسیر (با ظرفیت سالیانه یک میلیون تن)، گندله سازی سیرجان (با ظرفیت 2.5 میلیون تن) و گندله سازی «بوتیا» (با ظرفیت 2.5 میلیون تن) در استان کرمان با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت بطور رسمی افتتاح شد.
اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.