تعداد بازدید : ۹۲۷
کد خبر : ۱۸۷۹۷۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
انتظار می‌رود سودآوری برخی از صنایع که امسال با کمک جهش نرخ ارز افزایش یافته بود در سال آینده کمتر از امسال باشد.
بهبود تدریجی وضعیت خودروسازان
به گزارش بورس نیوز، روند فرسایشی این روزها دل و دماغی برای سهامداران نگذاشته و دیگر حتی خبرهای خوب هم واکنش مثبتی در پی ندارد. این وضعیت، بسیاری از سرمایه گذاران را سر در گم کرده و سوال مهم آنها این است؛ رخوت بازار سرمایه تا چه زمانی ادامه دارد؟

مهدی ساسانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت فعلی بازار و علت رخوت معاملات و بی‌توجهی به اخبار مثبت بیان کرد: بسیاری از اخبار و اتفاق‌های این روزهای بازار سرمایه، قبلا توسط تحلیلگران پیش‌بینی شده و تاثیر آن در بازارسرمایه نمایان شده بود. 

وی ادامه داد: باید در نظر داشت که اگر قیمت بعضی سهم‌ها رشد کرده، به دلیل طرح غیررسمی اخبار مثبت بوده و منفی‌های فعلی دوامی نداشته و نگران کننده نیست.
 
کارشناس بازارسرمایه افزود: اگر معتقد به حرکت بازار مطابق یک «روند» باشیم، روند فعلی بازار به گونه‌ای بوده که با توجه به اخبار و اتفاقات کلان اقتصادی و سیاسی، معاملات همراه با نگرانی و ترس از آینده است. 

ساسانی اظهارکرد: اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارسرمایه، کمرنگ شده و معاملات با احتیاط بیشتری انجام می‌شود، به هر حال ابهام بازار در مورد روند سودآوری شرکت‌ها به قوت خود باقی است. انتظار میرود سودآوری برخی از صنایع که امسال با کمک جهش نرخ ارز افزایش یافته بود در سال آینده کمتر از امسال باشد و روند فرسایشی بازار سرمایه در چند وقت اخیر، به سبب پیش بینی همین وضعیت است.

وی در پیش بینی وضعیت خودروسازان تحت تاثیر اتفاقاتی همچون افزایش قیمت خودرو و تزریق نقدینگی اظهار داشت: قطعا انتظار بهبود شرایط خودروسازان منطقی است؛ ولی بهبود شرایط به معنای تغییر یکباره روند سودآوری این شرکت ها نیست و رشد سودآوری خودروسازان، زمان بر خواهد بود. به نظر می رسد حمایت دولت از این صنعت، تداوم خواهد داشت و وضعیت این صنعت، به تدریج بهبود خواهد یافت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: