تعداد بازدید : ۱۲۷۳
کد خبر : ۱۸۸۰۲۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
در هفته های پایانی سال، صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی، فروشنده سهام خواهند بود و ممکن است به این دلیل، نقدینگی تا پایان سال از بازار خارج شود.
به گزارش بورس نیوز روند فرسایشی بازار سرمایه کماکان ادامه دارد. سهامداران شور و شوقی برای معامله ندارد و حجم معاملات نیز زیاد نیست. حضور حقوقی ها اگرچه بیشتر از حقیقی هاست اما به اندازه ای نیست که روند قیمت سهام شرکت های بزرگ را متاثر کند. این اتفاق سبب شده تا سرمایه گذاران به سمت نمادهای کوچک تر متمایل شوند و این فرصتی برای برخی سفته بازان شده است که نمادهایی که اتفاقی در آن ها رخ نداده است را نیز با تقاضا همراهی کنند.
نظر می‌رسد بازار سرمایه مدت‌هاست درگیر دست‌و‌پنجه نرم کردن با تحولات کند واقعی اقتصاد کشور است و مرتبا پیش‌بینی‌های رو به بهبود سرمایه‌گذاران را خنثی می‌کند. رکود حاکم بر اقتصاد مانند وزنه‌ای از رشد بازار جلوگیری می‌کند و اثرات تحریم ها، افت شدید قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها و نیز پایین آمدن بازده مورد انتظار مهمترین علل رخوت بازار سرمایه هستند.

سید جلال صادقی شریف مدیرعامل کارگزاری امید سهم در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه به بورس‌نیوز گفت: با توجه به ابهام وضعیت الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی، موسوم به پالرمو و کمبود نقدینگی در بازار سرمایه؛ با اینکه قیمت‌های جهانی و فلزات مثبت بوده ولی بازار به آن توجه چندانی نکرده است.

وی افزود: گزارش‌های 9 ماهه همه خوب است، ولی درعین حال بازار رمق چندانی نداشته و به گزارش ها اعتنایی نکرده است. گرایش سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری و نوسان گیری در سهم‌های کوچک تر است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با علت رخوت بازار اظهار داشت: بی رمق بودن بازار سرمایه به دلایل سیاسی و ابهامات FATF و پالرمو و... است. پول جدید نیز به بازار وارد نشده و به نظر می رسد شرایط بازار تا پایان سال مبهم باشد.

صادقی شریف در خاتمه تصریح کرد: به نظر می رسد در هفته های پایانی سال، صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی، فروشنده سهام خواهند بود و ممکن است به این دلیل، نقدینگی تا پایان سال از بازار خارج شود.
مجید
-
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
وقتی دولت فروشنده سهام می شود شرکتها یارای مقابله با افت قیمت سهام ندارند مگر شرکت هایی که از بنیه مالی خوبی (سیمان تهران) برخوردارند و به ارگان پولداری مانند سپاه تعلق دارند، آنهم به دلیل عدم رعایت اصول سازمان به تعلیل فعالیت گرفتار و از گردونه فعالیت بیرون می روند، اگر ممکن است دولت دست از سر شرکت های بورسی بردارد و تنها به فروش نفت، ارز و طلا، خودروهای خارجی به 2 الی سه برابر قیمت، گرفتن مالیات، تملک مالکانه بر شرکت ها و ... بپردازد، این فعالیتهای اقتصادی دولت کم نیست معلوم نیست چرا دولت به فروش سهام دست می برد؟ لطفاً مدیرانی بر سر کار باشند که برای خدا کار کنند و در پی حق مدیریت، حق سرپرستی و اضافه کاری های خارج از عرف نیستند که هر کدام بیش از حقوق ذینفعان می باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: