کد خبر : ۱۸۸۰۶۰
مدیر سرمایه‌گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی گفت:
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
مدیر سرمایه‌گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی گفت: به طور سنتی در این بازه زمانی بسیاری از بازیگران حقوقی و حقیقی نیاز به نقدینگی دارند و احتمال اینکه در سمت عرضه فعال باشند نیز وجود دارد.

نیاز بازیگران حقوقی و حقیقی به نقدینگی

به گزارش بورس نیوز، نوید قدوسی، با بیان اینکه سهامداران نگاه خود را به روند آتی شرکت‌ها معطوف کرده اند گفت: با توجه به اینکه گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها در هفته‌های گذشته منتشر شده است، در شرایط فعلی سهامداران در حال تجزیه و تحلیل پیش‌بینی سودآوری شرکت‌ها برای سال آینده هستند.

وی در ادامه بیان کرد: اگرچه ممکن است شرایط اقتصادی کشور مانند سال گذشته نباشد و مشکلاتی وجود داشته باشد، اما این نواقص اثری بر روند روزهای آینده بورس ندارد. این موضوع نیز به اصلاح قیمتی 3ماهه پاییز شرکت‌ها برمی‌گردد که قیمت‌ها را تا حد قابل توجهی به کف رساند و ارزندگی را افزایش داد.

مدیرسرمایه‌گذاری صندوق یکم بانک کشاوری در ادامه افزود: قیمت‌های فعلی در بازار تا حد قابل توجهی ارزندگی برای سرمایه‌گذاری دارند، و این احتمال ورود نقدینگی‌های جدید را افزایش می‌دهد. با این وجود این نکته را باید در نظر گرفت که شرایط بازار سهام در دو ماه پایانی سال نسبت به دیگر ماه‌ها متفاوت است.

وی در این خصوص توضیح داد:به طور سنتی در این بازه زمانی بسیاری از بازیگران حقوقی و حقیقی نیاز به نقدینگی دارند و احتمال اینکه در سمت عرضه فعال باشند نیز وجود دارد. اما این نوسان قیمت در یک برهه زمانی کوتاه به پایان می‌رسد و در روزها پایانی سال احتمال اینکه تقاضا‌ها افزایش یابد بسیار است.

قدوسی با اشاره به اینکه نوسان محدود بهترین چشم انداز روزهای آتی بازار سهام است گفت: همانطور که پیش‌تر گفته شد بازار سهام تمامی عوامل سیستماتیک و غیر سیستماتیک این مدت را پیش‌خور کرده است. این موضوع باعث می‌شود تا پایان سال نوسان زیادی را شاهد نباشیم. به این ترتیب شکل‌گیری اصلی معاملات سهامداران به روزهای ابتدایی سال جدید برمی‌گردد.

این کارشناس بورسی در ادامه به اثرات ایجاد کانال مالی بین ایران و کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: جامعه سهامداری در انتظار یک اقدام عملیاتی در زمینه هموار کردن مسیر تحریم‌هاست. اگر جرییات جدیدی در این زمینه منتشر شود می‌توان امیدوار بود که سیگنال مثبت آن به بورس به خصوص شرکت‌های صادرات‌محور نیز برسد.

وی در ادامه بیان کرد: مرحله مهم این توافق حضور شرکت‌های اروپایی در ایران است. اگر این شرکت‌ها برای ایجاد یک پلتفرم جدید با شرکت‌های ایرانی همکاری کنند، بورس جذاب‌ترین بازار سرای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شود.

نوید قدوسی در پایان بیان کرد: سهامداران در انتظار یک محرک جدید هستند تا روند معاملاتی سال آینده خود را ترسیم کنند. در این شرایط پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آتی بازار در آرامش، مسیری با نوسان محدود را ادامه دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.