تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۱۸۸۰۷۲
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر پاک هستند، گفت: در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 تصویب شد تسهیلاتی برای حمایت از روستاهایی که مایل به همکاری در تولید انرژی های تجدیدپذیر هستند در نظر گرفته شده است.

انرژی‌های تجدیدپذیر پاک هستند

به گزارش بورس نیوز، عباسعلی پوربافرانی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: منبع تولید این انرژی، بر خلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر (فسیلی)، می‌توانند توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدد به وجود بیاید یا به عبارتی منابعی هستند که پس از مصرف، به راحتی جایگزین می‌شوند؛ به طور مثال از نیروی خورشیدی برای تولید برق استفاده می‌کنند.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک درخانه ملت افزود: مناطق کویری بهترین مکان برای تولید برق از انرژی خورشیدی هستند. نائین، خور و بیابانک که بیش از 300 روز آفتابی است می‌تواند یکی از بهترین منطقه از نظر اقتصادی برای ایجاد نیروگاه‌های تولید انرژی تجدیدپذیر باشد.

وی اظهار کرد: باید زیرساخت‌های تولید برق از نیروی خوشیدی فراهم شود از سوی دیگر باید مکانیزم مناسبی برای توزیع برق تولیدی در نظر گرفته شود نیاز است وزارت نیرو برای استفاده از این ظرفیت سرمایه گذاری‌های لازم و مناسبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو باید شبکه‌های توزیع برق به منظور استفاده از انرژی تجدیدپذیر را تقویت کند، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و موقعیت استراتژیک خور و بیابانک مذاکراتی با وزارت نیرو انجام و نشستی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه برگزار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در نشسست مذکور، میان مسئولان ارشد حوزه انرژی های تجدیدپذیر و مسئولان استانی و شهرستانی تبادل نظر انجام گرفت و مقرر شد زمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه تسهیل شود تا کمک شایانی در تولید برق و حفاظت از محیط زیست انجام گیرد.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر پاک هستند، یادآور شد: در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 تصویب شد تسهیلاتی برای حمایت از روستاهایی که مایل به همکاری در تولید انرژی های تجدیدپذیر هستند در نظر گرفته شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.