تعداد بازدید : ۷۶۰
کد خبر : ۱۸۸۰۸۲
در سال قبل صورت گرفت؛
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: این استان ۲۵ شهر دارد که آخرین شهر استان نیز در دهه فجر پارسال از نعمت گاز برخوردار شده و به این ترتیب ضریب نفوذ گازرسانی به ۱۰۰ درصد رسیده است.

برخورداری همه شهرهای قزوین از نعمت گاز

به گزارش بورس نیوز، اسماعیل مفرد‌بوشهری درباره آمادگی شرکت گاز استان قزوین برای گازرسانی پایدار در فصل زمستان و آمار گازرسانی در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: استان قزوین تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گازرسانی نشده بود اما گازرسانی به ۲۵ شهر و ۴۷۷ روستای استان قزوین از اقدام‌های انجام شده در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه صنعت گاز از جمله حوزه‌هایی است که دستاوردهای آن پس از پیروزی انقلاب حاصل شده است، درباره برنامه‌ریزی شرکت گاز استان قزوین برای دهه فجر امسال توضیح داد: در دهه فجر امسال، ۶ روستای استان قزوین با ۲۵۵ خانوار و هزینه ۲۲ میلیارد ریال به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد که برای گازرسانی به این روستاها ۲۹ کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده است.

مفرد‌بوشهری از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۲ روستای استان قزوین خبر داد و افزود: عملیات اجرایی گازرسانی این ۳۲ روستا که در منطقه الموت قرار دارند در دهه فجر امسال آغاز می‌شود و برای اجرایی شدن آن حدود ۱۳۲ کیلومتر شبکه‌گذاری و ۲۹۲ میلیارد ریال بودجه نیاز خواهد بود.

وی از گازدار شدن ۴۹ واحد صنعتی - تولیدی در دهه فجر امسال با هزینه بیش از ۲۹ میلیارد ریال خبر داد و گفت: با بهره‌گیری این واحدها از گاز طبیعی، تعداد واحدهای صنعتی گازدار استان به ۳ هزار و ۴۲ واحد صنعتی جزء و عمده خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین، این استان ۲۵ شهر دارد که آخرین شهر استان نیز در دهه فجر پارسال از نعمت گاز برخوردار شده و به این ترتیب ضریب نفوذ گازرسانی به ۱۰۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به شهرها و روستاهای قزوین با بهره‌مندی از ۶ هزار و ۸۶۶ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز انجام می‌شود، درباره گازرسانی روستایی اظهار کرد: استان قزوین ۸۷۴ روستا دارد که تاکنون ۴۷۶ روستا گازرسانی شده‌اند و گازرسانی به ۵۹ روستا نیز در دست اقدام است، بنابراین ضریب نفوذ گازرسانی روستایی قزوین به ۸۴ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین درباره گازرسانی به بخش نیروگاهی گفت: نیروگاه شهید رجایی استان قزوین، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده گاز طبیعی در استان است و از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان دی ماه، ۲ میلیارد و ۳۷۴ میلیون متر مکعب گاز تحویل این نیروگاه شده است.

به گفته وی، استان قزوین دارای ۱۳ شهرک صنعتی و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی عمده و غیرعمده است که از این تعداد، ۳ هزار و ۴۲ واحد صنعتی به شبکه سراسری گاز متصل هستند و از میان آنها، ۳۸۰ واحد صنعتی از تسهیلات مصوبه شورای اقتصاد بهره‌مند شده‌اند.

وی درباره نگهداشت و مقاوم‌سازی شبکه گاز استان قزوین تصریح کرد: نگهداشت، مقاوم‌سازی و نوسازی شبکه‌های موجود بر اساس استانداردهای تعریف شده شرکت ملی گاز ایران به صورت مستمر انجام می‌شود، همچنین به منظور تامین گاز پایدار، مستمر و ایمن برای مشترکان، پیش از فصل سرما برنامه‌ریزی لازم برای تعمیرات و بازدیدهای دوره‌ای از خطوط و تاسیسات گازی استان انجام شد و نیروهای امداد شرکت نیز در قالب مرکز فوریت‌های ۱۹۴ آماده ارائه خدمات به مشترکان گاز در اسرع وقت و در همه ساعات شبانه‌روز هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از همکاری مطلوب میان شرکت گاز استان و دیگر نهادهای مرتبط برای اخذ مجوزهای لازم برای توسعه شبکه گاز استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در راستای تسریع فرآیند گازرسانی به روستاها و صنایع استان، فضای همکاری مناسبی بین شرکت گاز و دیگر ارگان‌ها همچون استانداری، فرمانداری و ... وجود دارد.

مفردبوشهری ضمن آنکه از مشترکان گاز استان قزوین خواست تا افزون بر رعایت نکات ایمنی، در مصرف گاز نیز صرفه‌جویی کنند، درباره میزان مصرف گاز استان گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه، ۳ میلیارد و ۹۱۰ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شده است و پیش‌بینی می‌کنیم ۹۱۵ میلیون و ۶۰۴ هزار متر مکعب گاز نیز تا پایان سال مصرف شود.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: