تعداد بازدید : ۱۲۳۸
کد خبر : ۱۸۸۱۲۶
مدیر مالی «کساپا» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
چشم‌انداز آینده این شرکت روشن بوده و به نظر می رسد سال ۹۸، برای این صنعت سال بهتری خواهد بود.
خروج سایپا شیشه از زیان به یک شرط
به گزارش بورس نیوز، شرکت سایپا شیشه از سال ۹۲ زیان‌ده شده، در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان آذرماه حدود ۵ میلیارد تومان زیان محقق کرده است. 
نکته حائز اهمیت در مورد این شرکت، اشاره به احتمال اصلاح نرخ فروش محصول پس از قطعیت و تایید قراردادهای فی مابین با خریدار عمده شرکت است؛ باید دید افزایش نرخ احتمالی، زیان تحقق یافته «کساپا» را پوشش خواهد داد یا خیر.

داود کوهی نژاد مدیر مالی شرکت سایپا شیشه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت «کساپا» بیان کرد: تجهیزات و ماشین‌آلات شرکت، در حال حاضر توان تولید و تامین نیاز خودروساز را دارد و حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از شیشه‌های مورد نیاز سایپا توسط سایپا شیشه تولید می‌شود. 

وی ادامه داد: وضعیت ماشین‌آلات جای نگرانی ندارد و مادامی که تکنولوژی تولید خودروسازان تغییر نکرده، ماشین‌آلات فعلی جوابگوی نیاز سایپا را دارد ضمن آنکه روند تولید خودروسازان تغییر نداشته و حتی اگر خودروی جدیدی به سبد تولیدات سایپا افزوده شود، خودروهای قبلی از چرخه تولید خارج نخواهد شد، بنابراین فعلا جای هیچ‌گونه نگرانی بابت مستهلک بودن ماشین آلات وجود ندارد.

این کارشناس مالی افزود: در مدتی که تیراژ تولید خودروسازان افت کرده بود، به سمت بازار یدک گام برداشته که تجربه مثبتی در این شرکت رقم زده شد؛ با توجه به بهبود روند تولید خودروسازان، به آینده خوش‌بینی کاملی وجود دارد؛ قطعا پرداخت بدهی خودروسازان، سرمایه در گردش شرکت‌های قطعه‌ساز را افزایش داده و در نهایت منجر به تسهیل روند تامین قطعات و افزایش تولید خواهد شد. 

کوهی نژاد تاکید کرد: سایپا شیشه از این اتفاق مثبت منتفع خواهد شد ولی این موضوع اثر با اهمیتی در صورت‌های مالی سال ۹۷ نخواهد داشت؛ همانطور که در شفاف‌سازی اخیر ذکر شده، افزایش قیمت محصولات «کساپا» قطعیت نداشته و از این رو، در صورت های مالی شرکت لحاظ نشده است.

وی گفت: از سوی دیگر، در مذاکراتی با خریدار محصولات صورت گرفته که امیدواریم منتج به افزایش نرخ محصولات شود و در صورت قطعیت این موضوع، چنانچه افزایش نرخ محصولات از ابتدای سال ۹۷ را شامل شود، روند سودآوری شرکت بهبود یافته و ممکن است امسال به سود برسیم.

فعال صنعت قطعه سازی در خاتمه تصریح کرد: به دلیل تحریم‌ها و محدودیت های تامین مواد اولیه و کمبود نقدینگی، شرکت با مشکلاتی مواجه شده اما چشم‌انداز آینده روشن بوده و به نظر می رسد سال ۹۸، برای این صنعت سال بهتری خواهد بود. به هر حال در این مدت مشکلات خود را نشان داده و نقاط ضعف مشخص شده است؛ بنابراین یافتن راهکارهای غلبه بر مشکلات هم راحت تر صورت خواهد گرفت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: