تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۱۸۸۲۴۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
توصیه می‌شود سهم‌ها تک‌تک و جداگانه تحلیل شوند چراکه بسیاری از شرکت‌ها از وضعیت بنیادی مناسبی برخوردار هستند و می‌توانند بازدهی منطقی نصیب سهامداران کنند.
توصیه به تحلیل هر سهم به صورت جداگانه / بانکی ها مستعد ترین گروه بازار

به گزارش بورس‌نیوز، با وجود تعطیلات چند روزه، باز هم کرختی از تن بازار سرمایه دور نشده و اکثر نمادهای بانکی، خودرویی، پتروشیمی و... رنگ سرخ به تن کرده‌اند. در این شرایط، سهامداران با احتیاط بیشتری معامله می کنند و خبری از نشاط در معاملات نیست. 

کیارش فاضل کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت فعلی بازار بیان کرد: سهم‌های گروه پتروشیمی، در ماه‌های گذشته رشد فراوانی را تجربه کرده و باتوجه به اصلاحی که طی چند روز اخیر داشته‌، بعید به نظر می‌رسد وضعیت آنها بهتر شود و رشد چندانی داشته باشند. 

وی ادامه داد: گروه خودرویی‌ها نیز با مشکل فشار عرضه مواجه شده و گروه بانکی نسبت به سایر گروه های بازار گروه مستعدتری است و به نظر می رسد می تواند تا پایان سال وضعیت مناسبی داشته باشد.

فاضل درخصوص روند ورود شرکت‌های بزرگ به بورس گفت: تاکنون این روند مثبت بوده اما اگر به صورت کلی، بررسی نسبت به این موضوع انجام شود، تحلیل چندان جالبی از آن را نمی‌توان حاصل کرد و دچار خطای تحلیل خواهیم شد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود سهم‌ها به صورت جداگانه تحلیل شوند چراکه بسیاری از شرکت‌ها از وضعیت بنیادی مناسبی برخوردار هستند و می‌توانند بازدهی منطقی نصیب سهامداران کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: