تعداد بازدید : ۶۵۸
کد خبر : ۱۸۸۲۷۴
در بازارهای آسیایی اتفاق افتاد؛
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
آغاز دوره دوم مذاکرات صلح تجاری بین چین و آمریکا موجب بازگشت امیدواری نسبت به رشد اقتصاد جهانی و درآمد شرکت‌ها شد و به این ترتیب شاخص‌های آسیایی توانستند با افزایش همراه شوند.

به گزارش بورس نیوز، آغاز دوره دوم مذاکرات صلح تجاری بین چین و آمریکا موجب بازگشت امیدواری نسبت به رشد اقتصاد جهانی و درآمد شرکت‌ها شد و به این ترتیب شاخص‌های آسیایی توانستند با افزایش همراه شوند.

از سوی دیگر تو توافق‌های پیش‌بینی شده در خصوص مشکلات بودجه ای دولت ترامپ و کنار آمدن حزب جمهوریخواه و دموکرات بر سر دیوار مرزی مکزیک توانست فشارها را از بازارهای سهام بکاهد. این در حالی است که، تلاش برای عدم تعطیلی دولت در دومین دوره مذاکرات بودجه، رشد شاخص‌ها را در بازارها موجب شد.

اما در این بین، صندوق مالی کنگره اعلام کرده است که حاضر به پرداخت هزینه ۵.۷ میلیار دلاری ترامپ برای ساخت دیوار مرزی نخواهد بود.

به این ترتیب شاخص اس اند پی با رشد ۰.۵ درصدی معاملات آتی را پشت سر گذاشت .

در سوی دیگر، به نظر می‌رسد بازار اروپا نیز همزمان با آسیایی‌ها در روند صعودی همراه شوند.

در این منطقه، شاخص فوتسی لندن با رشد ۰.۲ درصدی رو به رو شد و شاخص داکس آلمان و کک فرانسه روند مثبت ۰.۵ درصدی را از آن خود کردند .

در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با روند مثبت ۰.۳ درصدی همراه شد.

شاخص شانگهای در چین نیز روند مثبت ۰.۳ درصدی را از خود به جای گذاشت . شاخص کاسپی کره جنوبی با روند مثبت ۰.۶ درصدی همراه شد. در حالی که شاخص اس اند پی استرالیا با روند مثبت ۰.۳درصدی توانست معاملات امروز را به پایان ببرد.

در بازار ژاپن شاخص نیکی توانست پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات رسمی با افزایش ۰.۲ درصدی معاملات را به نفع خود به پایان ببرد.

دوره جدید مذاکرات بین آمریکا و چین که در روز دوشنبه در پکن آغاز شده است می‌تواند مذاکرات طولانی مدت گذشته را ختم به خیر کند و به نظر می‌رسد .

تحلیلگران معتقدند، پکن و واشنگتن تا نخستین روز ازماه مارچ به توافق۵ اولیه برسند .

موتسومی کاگاوا، تحلیلگر شرکت کارگزاری راکوتن در توکیو در این خصوص بیان داشت: در این جنگ تعرفه ای که میان آمریکا و چین راه افتاده بود هیچ برندهای وجود نداشت بنابراین این توافق به نفع هر دو طرف خواهد بود.

به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود مناقشات تجاری بر رشد اقتصادی در جهان تاثیرگذار باشد و بتواند اعتماد تجاری را تحت تاثیر قرار دهد .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: