تعداد بازدید : ۷۲۰
کد خبر : ۱۸۸۲۷۶
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
باتوجه به اعمال تحریم ها در سال جاری انتظار می رفت که میزان درآمد حاصل از صادرات غیرنفتی کشور روند کاهشی را درپیش گیرد اما افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر موجبات افزایش ارقام صادراتی در تمامی بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت نفت را فراهم کرده است.

به گزارش بورس نیوز، بررسی گزارش عملکرد بودجه در 8 ماهه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد که در این مدت 68 هزار میلیارد تومان از محل فروش طلای سیاه درآمد نصیب کشور شده که این رقم نسبت به سال گذشته رشد 70 درصدی را تجربه کرده همچنین براساس این گزارش صادرات 84 هزار میلیارد تومانی نفت و فرآورده‌های نفتی نیز حکایت از افزایش 57 درصدی درآمد حاصل از صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ایران دارد که با توجه به اعمال تحریم‌ها و محدودیت‌های ناشی از آن این موفقیت در عرصه نفت کمی عجیب به نظر می‌رسد.

در این خصوص سید تقی حجازی عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به بورس نیوز گفت: تعداد بشکه‌های نفت صادر شده نیز در تعیین میزان رشد صادرات نفت موثر بوده و باید بررسی کرد که تعداد بشکه‌های نفت صادر شده در سال جاری نسبت به سال گذشته چه تغییری را تجربه کرده است.

وی با اشاره به تاثیر افزایش نرخ ارز در افزایش درآمدهای ناشی از صادرات نفت خام نیز تصریح کرد: افزایش نرخ ارز درسال جاری موجبات افزایش ارقام صادراتی در تمامی بخش‌های اقتصادی به خصوص پتروشیمی‌ها را فراهم کرد.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در راستای ساماندهی و مدیریت سود شرکت‌های پتروشیمی و همچنین کنترل حجم ارز حاصل از صادرات محصولات این شرکت‌ها باید یکسان‌سازی نرخ ارز در کشور انجام شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: