تعداد بازدید : ۴۹۹
کد خبر : ۱۸۸۳۴۹
دبیر کل جامعه صنعت کفش ایران مطرح کرد؛
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
علی لشکری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و دبیر کل جامعه صنعت کفش ایران عنوان کرد: نگاه بورس کالا به عنوان بستری شفاف برای مبادله کالاها، توسعه گرایانه است به این معنا که این بورس درصدد بوده تا با تنوع بخشی به ابزارهای مالی نوین، حتی صنایع کوچک نیز بتوانند ریسک های تجاری خود ناشی از نوسانات قیمت و کمبود مواد در آینده را پوشش دهند.
به گزارش بورس نیوز، لشکری در پاسخ به این پرسش که بورس کالا برای حمایت از صنایع پایین دستی چه نقشی می تواند داشته باشد؟ گفت: با اصلاح و ترویج ابزارهای بورس کالا، ابزارهای مالی بازار سرمایه مانند آتی، فوروارد و امثال این ها، بورس کالا می تواند ریسک تجاری را مدیریت کند تا جایی که با استقبال صنایع، بورس کالا به سمت معاملات کاغذی و تامین مالی صنایع از طریق ابزارهای مالی نوین حرکت کند.

دبیر کل جامعه صنعت کفش ایران اظهار داشت: همچنین بورس کالا، بستری مناسب برای رقابتی شدن بازار داخلی مواد اولیه و محصولات صنایع مکمل است. بر همین اساس با توجه به نظام مند و قانون مند بودن این بازار، باید همه دخالت های دستوری در روند کشف قیمت و مکانیسم عرضه و تقاضای تولیدات صنایع متوقف شود تا تنظیم بازار به بهترین شکل ر قم بخورد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: بورس کالا در بحث شفافیت اطلاعات نیز کمک موثری برای صنایع پایین دستی است. امروز اگر صنایع پایین دستی قادر هستند میزان عرضه، تقاضا، قیمت، نوسان عرضه، عرضه های قطره چکانی و امثال این رفتارها را تحلیل کنند و حتی برای اعلام کاستی های بازار و بهبود اوضاع به مسوولان گزارش مستند ارائه دهند، از شفافیت آماری بورس کالا نشات می گیرد.

لشکر گفت: نکته دیگر اینکه  نگاه بورس کالا نیز توسعه گرایانه بوده به طوریکه این بورس درصدد است تا با تنوع بخشی به ابزارهای مالی نوین، صنایع کوچک بتوانند ریسک های تجاری خود ناشی از نوسانات قیمت و کمبود مواد در آینده را پوشش دهند.

عضو هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران در خصوص مشکلات صنایع پایین دستی نیز عنوان کرد: نبود ثبات قیمتی برای صنایع پایین دستی موضوع مهمی است که در ماه های گذشته رقم خورد و باعث عدم امکان برنامه ریزی برای تولید آتی، صرف نظر کردن از بازارهای قراردادی و بلند مدت، کاهش ظرفیت تولید، افزایش قیمت تمام شده و از دست دادن نسبی بازارهای داخلی و خارجی شد.

لشکری افزود: در واقع رنجی که بر صنایع پایین دستی تحمیل می شود در اثر سیاست هایی است که تفکر حاکم بر صنایع بالادستی در سال های گذشته وجود داشته است. این تفکر صنایع کوچک را به نقطه امروز رسانده و روز به روز شرایط آنها را سخت تر می کند که رفع مشکلات و بحران های صنایع پایین دستی عزمی جزم و همتی همگانی می خواهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.