تعداد بازدید : ۵۶۵
کد خبر : ۱۸۸۳۷۳
معاون مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان فارس گفت:
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
معاون مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان فارس گفت: اکنون بیش از ۷ هزار صنعت گازرسانی شده‌اند.

گازرسانی صنعتی در استان فارس

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا زارعیان درباره روند گازرسانی به استان فارس در دولت تدبیر و امید گفت: استان فارس حدود ۵ هزار روستا و آبادی دارد که بر اساس بند ق تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ روستا قابلیت گازرسانی دارند. در ابتدای دولت تدبیر و امید حدود ۶۰۰ روستای گازدار داشتیم و اکنون بیش از هزار روستا به تعداد روستاهای گازدار استان افزوده شده است. بیش از ۵۰۰ روستا نیز پیمانکار اجرایی دارند، اما سرانه گازرسانی به حدود ۳۵۰ روستا بالاتر از حد مجاز گازرسانی است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های گاز استانی مجری مستقیم انجام شبکه گازرسانی در شهرها و روستاها هستند، اظهار کرد: در استان فارس نیز شهرها و روستاها خوشه‌بندی شده‌اند که برای هر خوشه یک پیمانکار در نظر گرفته‌ایم. عمده این پیمانکاران، بومی هستند و مشاوران طرح نیز بر کار پیمانکاران نظارت می‌کنند.

معاون مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان فارس درباره حمایت از کالای ایرانی در اجرای طرح‌های گازرسانی این شرکت توضیح داد: ما در بخش گازرسانی به طور عمده از لوله‌های پلی‌اتیلن یا لوله‌های فلزی استفاده می‌کنیم که در داخل کشور تولید می‌شوند. در استان فارس نیز دو تولیدکننده لوله پلی‌اتیلن داریم. لوله‌های فلزی هم به‌طور عمده از اصفهان و تهران تأمین می‌شوند، به طور کلی همه اقلام گازرسانی ساخت داخل هستند.

زارعیان تعداد صنایع استان فارس را حدود ۸ هزار و ۴۱۵ صنعت اعلام کرد و ادامه داد: اکنون بیش از ۷ هزار صنعت گازرسانی شده‌اند و اتصال سایر صنایع به گاز نیز در خوشه‌بندی پایان امسال و سال ۹۸ قرار گرفته است، همچنین صنایع می‌توانند از مصوبه شورای اقتصاد برای دریافت تسهیلات ۲۴۰ میلیون تومانی استفاده کنند. افزون بر این، در بخش نیروگاهی نیز همه نیروگاه‌های استان فارس به شبکه گاز متصل شده‌اند.

معاون مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان فارس ضمن توصیه به مسئولان شهرستان‌های گازرسانی شده استان فارس برای بهره‌مندی حداکثری از زیرساختی که به واسطه گازرسانی ایجاد شده است، گفت: گاز بستر مناسبی برای توسعه صنایع در شهرها و روستاها است. وظیفه ما رساندن گاز به مناطق مختلف استان است، اما توسعه شهرها و روستاها، اقدامی است که با برنامه‌ریزی مسئولان و همت مردم باید عملی شود. با این کار، ما نیز گام مهمی در جهت ایجاد اشتغال پایدار، توسعه صنایع و حفظ محیط زیست بر می‌داریم.

وی درباره حفظ محیط‌زیست تصریح کرد: بسیاری از روستاهایی که گازرسانی می‌شوند از کوه‌دره‌ها و جنگل‌ها عبور می‌کنند. تا زمانی که گازرسانی انجام نشود بسیاری از مردم و روستاییان از هیزم‌ و درختان برای گرمایش و سوخت استفاده می‌کنند که این کار ضربه هولناکی به محیط زیست استان وارد می‌کند. از منظر دیگر، استفاده از سوخت‌های میان‌تقطیر و مایع نیز ضمن اینکه به محیط زیست آسیب می‌زند، در توقف رشد کیفیت زندگی مردم تاثیر می‌گذارد و صرفه اقتصادی نیز ندارد.

زارعیان، عبور ۶ خط اصلی انتقال گاز سراسری از استان فارس را مزیت بزرگی دانست و گفت: عبور این خطوط به معنای وجود ۷۵ درصد از انرژی کشور در استان فارس است، بنابراین درباره فشار و حجم گاز استان فارس نگران نیستیم. وجود گاز در این استان، سبب اشتغال‌زایی در دو بخش می‌شود؛ نخست در زمان اجرای پروژه، اشتغال مستقیم برای تعدادی از افراد ایجاد می‌شود و پس از پایان کار نیز شغل‌هایی مثل گازبان و کنتورخوان از جمله مشاغل مستقیم مرتبط با گاز هستند. نوع دوم هم ایجاد اشتغال غیرمستقیم برای انجام لوله‌کشی داخلی منازل، ساخت وسایل گازسوز، نصب وسایل گازسوز و ... است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: