تعداد بازدید : ۲۵۷۹
کد خبر : ۱۸۸۴۰۰
معاون رییس‌جمهور:
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید درصد قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش تکنولوژی دریافت کنند و باید این فضا تقویت شود، گفت: باید سرمایه گذاران نیز به این فهم برسند که چگونه می توانند از ظرفیت استارتاپ ها استفاده کنند.
به گزارش بورس نیوز، سورنا ستاری با بیان اینکه خوشبختانه اکوسیستم استارتاپ ها در حال شکل گیری است اظهار کرد: اگر ما می خواهیم در کشور و دولت شاهد رشد و توسعه باشیم باید از نوآوری حمایت کنیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به مزایا و معایب اقتصاد نتی بیان کرد: ما در دولت باید بتوانیم بستر سازی لازم را برای فعالیت در این عرصه داشته باشیم و فرهنگ عمومی در این زمینه نیز باید تقویت شد.

وی با بیان اینکه استارتاپ ها دارای ظرفیت های بسیاری هستند که می توانیم آنها را به بخش های مختلف تزرق کنیم اضافه کرد: اتفاقات خوبی در این عرصه در حال رقم خوردن است.

ستاری با اشاره به اینکه کتاب های زیادی در خصوص استارتاپ های موفق چاپ کرده ایم یادآور شد: استارتاپ های خدماتی بازار گسترده ای دارد که قطعا شما در عرصه فناوری نوین رقابت هایی با سیستم سنتی دارید و البته سیستم سنتی قوی است.

وی با اشاره به اینکه اکو سیستم های کسب و کار در حال رشد و پیشرفت هستند بیان کرد: شهرداری ها در حوزه فضای جاز فعال هستند و آشنایی دارند و باید از این ظرفیت استفاده کنید.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه مشکل شهرها را قرار نیست که شهرداری ها حل کنند، بیان کرد: باید مشکلات شهرها توسط مردم حل شود. این پیامی است که باید به شهرداری ارائه دهیم و باید با استارتاپ های درست مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید ایده ها بومی شده و در کشور دنبال شود یادآور شد: استارتاپ های خدماتی بازار خدماتی بسیار خوبی دارند که باید از ظرفیت ها برای خدمات استفاه کنیم.

ستاری با اشاره به اینکه بخش خدمات رانتی و به پول نفت وابسته بوده و قطعا گران است افزود: شما در استارتاپ ها با خدمات ارزان می توانید جذب خوبی داشته باشید.

وی با بیان اینکه از سال گذشته به صورت جدی بر روی بحث شتاب دهنده ها فعال تمرکز داشته ایم، گفت: نسبت به سرمایه گذاری دولت به بخش خصوصی یک به ۱۰ است و امروز به جایی رسیده ایم که پارک های علم و فناوری نیز توسط بخش خصوصی فعال می شود.

معاون رئیس جمهور گفت: وقتی راجع به شهرهای هوشمند صحبت می کنیم یعنی کل شهر پارک فناوری بوده و می توان از ظرفیت های مهیا شده استفاده کرد.

وی افزود: فرهنگ اقتصاد نفتی است که ما را نابود می کند و بعد از مدتی این تفکر ایجاد می شود که مگر ما می توانیم بدون پول نفت زندگی کنیم.

ستاری با بیان اینکه باید در بخش های مختلف به ویژه بخش سرمایه گذاری از دولت فاصله بگیرید؛ گفت: پول نفت عاقبت بخیری نمی آورد؛ شاید مدتی رانتی ایجاد شود شاید مدتی توسعه ای را شاهد باشید ولی بعد از مدتی سقوط می کنید. این اتفاقات ماندگار نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: