تعداد بازدید : ۶۱۵
کد خبر : ۱۸۸۴۱۰
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
با توجه به اینکه راه های جدیدی برای دور زدن تحریم ها مانند خرید کشتی، حل مشکلات بیمه نامه ها و .. پیدا کرده ایم، به نظر می رسد وضعیت بهبود خواهد یافت.
به گزارش بورس نیوز، سریال روند نزولی و فرسایشی بازار سرمایه همچنان ادامه دارد و اتفاقاتی همچون احتمال افت نرخ ارز، کاهش صادرات و فشار عرضه حقوقی ها در روزهای پایانی سال، مجالی برای رشد به بازار نمی دهد. در هفته ای که گذشت، علاوه بر رخوت تعطیلات چند روزه، خبر حائز اهمیتی هم منتشر نشد که موجب تحرک بازار شود و تنها خبر این هفته، عرضه اولیه ای بود که در آخرین روز معاملاتی هفته صورت گرفت و با استقبال سهامداران هم مواجه شد. شرکت های دیگری هم در نوبت عرضه اولیه قرار دارند و باید دید در روزهای پایانی سال، آیا با عرضه دیگری، قطره ای آب به کام سهامداران تشنه می چکانند یا نه. 
دغدغه ها بابت احتمال افت صادرات به سبب تحریم ها و کاهش تقاضای داخلی کالاها به دلیل رکود اقتصادی، بر سر بازار سرمایه سایه افکنده است. البته صحبت هایی در مورد صادرات بعضی کالاها مانند کاشی و سرامیک و محصولات غذایی و سیمان و فولاد به سوریه مطرح شده که اگر رنگ جدی به خود بگیرد و تدبیری هم برای انتقال ارز انجام شود، شاید از بار مشکلات بکاهد و کور سوی امیدی برای این بازار زنگار بسته باشد. 

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز درخصوص روند ورود شرکت های بزرگ به بازار سرمایه بیان کرد: قطعا بازار سرمایه دارای پتانسیل های بسیاری است و سهامداران از ورود شرکت های جدید استقبال خواهند کرد.

دارابی درخصوص ابزارهای بازار سرمایه گفت: در حال حاضر تعدادی ابزارهای نوین مالی راه اندازی شده اند. قطعا می توان با کمک برخی ابزارها، هم جذابیت بازار را افزایش داد و هم از نوسانات قیمتی شدید در بازار سرمایه، جلوگیری کرد.

وی در خصوص پیش بینی روند سهم پالایشگاهی ها و پتروشیمی ها نیز گفت: با توجه به اینکه راه های جدیدی برای دور زدن تحریم ها مانند خرید کشتی، حل مشکلات بیمه نامه ها و .. پیدا کرده ایم، به نظر می رسد وضعیت بهبود خواهد یافت. به هر حال در این مدت بعضی سهم ها که بازدهی ۲۰ تا ۲۵ درصدی داشته اند، نیاز به یک دوره اصلاح خواهند داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: