تعداد بازدید : ۶۲۸
کد خبر : ۱۸۸۴۳۴
در کمیسیون تلفیق بودجه اتفاق افتاد؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش حقوق پلکانی امسال در کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، رای نیاورد و مبنای افزایش‌ها این شد که 20 درصد به شکل یکسان به تمامی حقوق‌ها اضافه شود.

رای نیاوردن افزایش حقوق پلکانی

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 98، گفت: سال گذشته در کمیسیون تلفیق بودجه سال 97، افزایش حقوق‌ها به صورت پلکانی تصویب شد که براین اساس درصد افزایش حقوق‌هایی که پایین‌تر از یک رقمی بودند بیشتر شده و حقوق‌هایی که از یک میزانی بالاتر هستند کمتر افزایش می یافت.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت، افزود: افزایش حقوق پلکانی امسال در کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، رای نیاورد و مبنای افزایش‌ها این شد که 20 درصد به شکل یکسان به تمامی حقوق‌ها اضافه شود.

وی با بیان اینکه در زمان بررسی بودجه سال 98 در صحن علنی تعدادی از نمایندگان افزایش پلکانی حقوق‌ها را مطرح می‌کنند، ادامه داد: اگر افزایش حقوق پلکانی در سال 98 در صحن علنی مجلس تصویب شود در اعداد و ارقام بودجه تغییری صورت نمی‌گیرد که دولت بخواهد با آن مخالفت یا موافقت کند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه افزایش پلکانی حقوق‌ها از نظر ترکیب و نوع پرداخت تغییراتی ایجاد می کند به گونه ای که حقوق‌های کمتر افزایش بیشتری خواهند داشت، تاکید کرد: تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها مطرح کرده اند که افزایش پلکانی حقوق‌ها انگیزه‌ها را برای ارتقا کاهش می‌دهد، ادامه مسیر را با مشکل مواجه می کند و در واقع با این اقدام درصد افزایش حقوق‌ها متناسب با زحمات نیست.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مجلس بر این است که میزان افزایش درصد حقوق‌ها را فارغ از اینکه پلکانی باشد یا خیر با صرفه‌جویی هزینه‌ها در بخش‌های دیگر و افزایش درآمدهای جدید در صحن علنی جبران کند، افزود: عددی که اکنون به عنوان ۲۰ درصد افزایش حقوق ارائه شده انطباقی با واقعیت تورمی جامعه ندارد و میزان تورمی که در سال ۹۷ رخ داده بیش از آن چیزی است که در قالب افزایش حقوق و دستمزد می خواهد برای سال ۹۸ دیده شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فارغ از بحث پلکانی و درصد افزایش حقوق‌های کمتر یا بیشتر از ۲میلیون تومان باید منابعی ایجاد شود تا درصد حقوق‌ها افزایش بیشتری یابد، تصریح کرد:از سوی دیگر باید کاهش هزینه‌ها در سرفصل‌های دیگر رخ دهد تا این کاهش هزینه‌ها به جایگزینی پرداخت‌های تعهدی که در حوزه پرسنلی شکل می‌گیرد منجر شده و بخشی از کاهش قدرت خرید مردم در حوزه تورمی را جبران کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.