تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۱۸۸۴۴۶
فعال صنعت ترکیه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
کشورهای ترکیه و ایران به دلیل مرز مشترک با یکدیگر، تبادلات اقتصادی خود را به‌خوبی ادامه خواهند داد.‏

اونر کایا فعال صنعت فولاد ترکیه از شرکت چیلی کرانول در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: از حدود 42 سال پیش شرکت چیلی کرانول فعالیت خود را با تولید دانه‌های استیل شاد پلاست آغاز کرده است.

وی ادامه داد: دانه‌های استیل شاد پلاست برای تمیز کردن و صیقل دادن تولیدات فولادی، زنگ بری و رنگ بری استفاده می‌شود مثلاً اگر بخواهید هواپیما را مجدداً رنگ کنید روی رنگ قبلی آن نمی‌توان این کار را انجام داد.

کایا تصریح کرد: برای رنگ‌کاری مجدد هواپیما، شاد پلاست را به سمت هواپیما شلیک می‌کنند، این دانه‌ها رنگ کل سطح را برده و زنگ‌زدگی‌ها را نیز تصحیح می‌کند و به بدنه می‌رسد، سپس می‌توان رنگ‌آمیزی مجدد کرد.

وی افزود: این شاد پلاست ها در دو نوع تولید می‌شود. یکی کربن پایین (low carbon) و دیگری کربن بالا (high carbon).. تفاوت کربن پایین و کربن بالا در این است که وقتی کربن پایین به سمت هواپیما شلیک می‌شود ترک نمی‌خورد، نوک‌تیز نمی‌شود و خراب نمی‌کند و عین توپ فقط پودر می‌شود و پایین می‌آید. اما؛ اگر کربن بالا باشد ممکن است که رنگ جدید ترک بخورد و به کالا صدمه بزند.

این فعال صنعت فولاد تأکید کرد: مجموعه ما 6 درصد بازار ترکیه را در اختیار دارد و بازارهای صادراتی مانند ایران، کشورهای اروپا و کشورهای خاورمیانه نیز در تصاحب ما هستند.

اونر کایا در مورد تأثیر تحریم‌ها بر فعالیت‌های این مجموعه صنعتی ترکیه در ایران گفت: من اعتقادی به این ندارم که تحریم می‌تواند جلوی کار ما را بگیرد. ما ازنظر جغرافیایی با کشور ایران همسایه و برادر هستیم و نمی‌توانیم باهم کار نکنیم و آینده روشنی را ازنظر کاری بین دو کشور می‌بینیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: