تعداد بازدید : ۶۸۷
کد خبر : ۱۸۸۴۶۴
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی خبر داد؛
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با اشاره به تغییرات در سیستم خدمت رسانی به مشتریان گفت: توسط تغییرات اخیر صورت گرفته در خدمات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی،سرعت انجام کارهای متقاضیان بسیار بالا رفته است.
به گزارش بورس نیوز، فرید دهقانی با اشاره به تسهیل امور معدنی با خدمات هرچه بیشتر اخیر صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: صندوق بیمه ، ماه گذشته با انلاین کردن خدمات خود از مراجعه حضوری متقاضیان و اتلاف وقت آنها جلوگیری کرد.
 
وی با بیان اینکه نقطه اتکای ما در ارایه خدمات به معدنداران پروانه بهره برداری انها خواهد بود اظهار کرد: از متقاضیان درخواست می شودبا تکمیل مدارک خود به سایت ما به آدرس iranmico.com مراجعه کرده و سپس با ارایه پروانه بهره برداری خود از خدمات انلاین ما استفاده کنند.
 
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در خصوص خدمات صندوق بیمه در مراحل اکتشاف عنوان کرد: در این بخش صندوق بیمه دو نوع خدمات ارایه میکند،یکی صدور بیمه نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف که ریسک اکتشاف را پوشش می دهد ودر صورت نرسیدن به کانه ۸۰درصد سرمایه را به متقاضی باز می گرداند و دیگری آن است که در صورتیکه سرمایه گذار منابع مالی مکفی نداشته باشد،صندوق بیمه ازطریق وجوه اداره شده وزارت صمت تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد.
 
وی در جواب به سوالی مبنی بر چگونگی ارایه تسهیلات به پیمانکاران معدنی گفت: برای پیمانکاران معدنی نیز ضمانت نامه صادر و تسهیلات ارایه می شود،که این تسهیلات به صورت تجهیزات بوده و به صورت نقدی نیست.

دهقانی تصریح کرد: بخش معدن و صنایع معدنی یکی از بخش های اولویت دار اشتغالزایی با برونداد اشتغال پایدار است؛

وی با بیان اینکه بخش معدن یکی از عمده‌ترین بخش‌های تامین‌کننده مواد اولیه صنایع محسوب می‌شود اظهار کرد: به‌طوری که ذخایر غنی مواد معدنی در کنار منابع سرشار و در دسترس انرژی، به عنوان یک امکان بالقوه می‌تواند نقش اساسی در توسعه صنعتی کشور ایفا کرده و راهگشای بسیاری از معضلات رشد صنعتی کشور باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی بیان کرد: امروزه اهمیت نقش مواد معدنی در پیشبرد جوامع بشری در بخش‌های مختلف اقتصادی کاملاً مشخص شده و به مثابه رشد و توسعه صنعتی به شمار می‌روند. ذخایر معدنی هر کشور از دو دیدگاه حائز اهمیت است؛ نخست بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی در جهت افزایش میزان تولید ناخالص داخلی که در نتیجه باعث افزایش درآمد سرانه یک کشور می‌شود و دوم تامین مواد اولیه بسیاری از صنایع داخلی که بالطبع فعالیت‌های آنها تاثیر عمده و مستقیم در توسعه صنعتی کشور خواهد داشت.

 وی درباره شیوه تخصیص تسهیلات، خاطرنشان کرد: معدن داران باید در سامانه «کارا» ثبت نام کنند و پس از آن مدارک مورد نیاز را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارسال کنند، سپس مدارک برای بررسی به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ارسال می شود که در نهایت برای طرح های پذیرفته شده، ضمانت نامه به عنوان #وثیقه تسهیلات اعطا می شود.

 
این مقام مسئول گفت: این صندوق برای هر میزان درخواست وارده برای تسهیلات، آماده صدور ضمانتنامه است و محدودیتی از این نظر وجود ندارد.
 
 دهقانی خاطرنشان کرد: افراد اهلیت دار ایرانی و خارجی که از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها مورد تایید قرار گرفته و به این صندوق معرفی شوند، می توانند از این تسهیلات استفاده و برایشان ضمانتنامه صادر می شود.
 
وی اظهار کرد: سقف در نظر گرفته شده برای تسهیلات 15 میلیارد تومان است که فقط به معادن کوچک و متوسط تعلق دارد، همچنین دوره بازپرداخت این وام ها سه تا پنج ساله پیش بینی شده است.
 
 مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ادامه داد: 96 درصد سرمایه این صندوق متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و بقیه متعلق به شرکت های تحت پوشش این سازمان است که یک صندوق حاکمیتی و حمایتی محسوب می شود.
 
وی افزود: این صندوق برای معادن خاصی که از فناوری «های تک» استفاده کرده، خوش حساب بوده یا در مناطق مرزی واقع شده باشند، 6 تا هشت درصد یارانه سود تسهیلات اعطا می کند؛ یعنی نرخ سود تسهیلات برای این معادن 10 تا 12 درصد محاسبه می شود.
 
دهقانی تاکید کرد: حجم و اندازه این صندوق متناسب با اندازه بخش معدن ایران نیست و باید افزایش یابد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: