تعداد بازدید : ۷۹۲
کد خبر : ۱۸۸۴۷۲
نایب رییس انجمن فولاد در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
روند قیمت های جهانی تا حد زیادی به نتیجه مذاکرات تجاری امریکا و چین بستگی خواهد داشت.
به گزارش بورس نیوز، شایعاتی مبنی بر از دور خارج شدن معدن واله (بزرگترین معدن سنگ آهن جهان واقع در برزیل) و حذف ۷۰ میلیون تن سنگ آهن و رشد قیمت های جهانی و افزایش تقاضای فولاد از سوی کشورهای همسایه در برخی کانال های خبری و تحلیلی مطرح شده است.

سید بهادر احرامیان نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: ذخایر اثبات شده سنگ آهن در دنیا حدود ۱۸۰ میلیارد تن برآورد شده و این حجم ذخیره، کفایت بیش از ۱۰۰ سال تولید صنعت فولاد جهان را خواهد کرد. ضمن اینکه برخی تحلیلگران معتقدند با توجه به قابلیت بازیافت فولاد، اگر فولاد بازیافت شده و به چرخه تولید بازگردد نیاز به استخراج تمام ذخیره سنگ آهن نخواهد بود. 

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در محدوده معدن واله رخ داده، عملیات استخراج سنگ آهن از این معدن موقتا دچار مشکل شده؛ ولی پیش بینی می شود این معدن ظرف ماه های آینده مجددا به مدار تولید بازگردد. این موضوع، در کوتاه مدت قیمت های جهانی سنگ آهن را افزایش داد؛ ولی در حال حاضر قیمت سنگ آهن مجددا کاهش داشته است. اینکه تصور کنیم مشکلات معدن واله روند قیمت های جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، چندان منطقی نیست و فقط احتمال نوسان کوتاه مدت می رود.

مدیرعامل فولاد یزد در رابطه با قراردادهای فولادسازان با کشورهای همسایه گفت: قراردادهای صنعت فولاد، قرارداد بلندمدت نیست و طرح این موضوع که مشتریان صادراتی به دنبال قرارداد بلندمدت برای خرید فولاد هستند، صحت ندارد.

این فعال صنعت فولاد در خاتمه تصریح کرد: روند قیمت های جهانی تا حد زیادی به نتیجه مذاکرات تجاری امریکا و چین بستگی خواهد داشت. اما قیمت محصولات فولادی ایران به نتیجه تصمیمات شورای نگهبان و تصویب یا عدم تصویب پالرمو و FATF هم وابسته است. در صورت عدم تصویب شورای نگهبان، صادرات هم با مشکلاتی مواجه خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: