کد خبر : ۱۸۸۵۳۴
اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش بینی می کند؛
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ میلادی با یک میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه رشد سالانه به ۱۰۱ هزار بشکه در روز می‌رسد که بالاترین برآورد رشد تقاضا در میان مؤسسه‌های یادشده است.

رشد سالانه تقاضای جهانی نفت

به گزارش بورس نیوز، سه مؤسسه مورد توجه ناظران بازار نفت، برای رشد شدید تولید نفت در کشورهای غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سال ۲۰۱۹ میلادی آماده می‌شوند، اما درباره اینکه این رشد عرضه تا چه حد از رشد تقاضا فراتر می‌رود، اختلاف نظر دارند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ میلادی با یک میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه رشد سالانه به ۱۰۱ هزار بشکه در روز می‌رسد که بالاترین برآورد رشد تقاضا در میان مؤسسه‌های یادشده است.

آژانس بین‌المللی انرژی نیز پیش‌بینی کرد مصرف نفت در سال جاری میلادی به ۱۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد که یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه از سال ۲۰۱۸ میلادی بیشتر است.

این نهاد اعلام کرد با وجود تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا و کاهش تولید اوپک، بازار نفت برای هضم رشد تولید غیر اوپک با چالش روبه‌رو خواهد شد.

این در حالی است که اوپک پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال جاری میلادی تنها از یک میلیون و ۲۴۰ هزار بشکه رشد برخوردار می‌شود و به یک میلیون بشکه در روز می‌رسد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا بالاترین برآورد را از عرضه نفت کشورهای غیر عضو اوپک داشت و پیش‌بینی کرد تولید این کشورها در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

آژانس بین‌المللی انرژی، پیش‌بینی کرد عرضه نفت کشورهای غیر عضو اوپک در سال جاری میلادی یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد، در حالی که اوپک پیش‌بینی کرد این رقم از ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رشد برخوردار خواهد شد.

اوپک اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ میلادی، تقاضا برای نفت این سازمان یک میلیون و ۲۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: