تعداد بازدید : ۸۰۴
کد خبر : ۱۸۸۵۶۹
معاون فضای مجازی دادستانی استان تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
معاون فضای مجازی دادستانی تهران گفت: نهادهای مسئول به دلیل پیچیدگی‌های موجود، از مقررات‌گذاری در زمینه صدور مجوز طفره می روند لذا باید مراجع مسئول قانون گذاری لازم را در راستای رفع سرگردانی استارتاپ‌ها در زمینه آشنایی الزامات لازم و فرآیند صدور مجوز انجام دهند که به تبع آن درخواست‌های غیرمترقبه‌ای از سوی دستگاه‌های دولتی مبنی بر فیلترینگ صادر نشود.

فیلترینگ اینستاگرام فعلا مشخص نیست/ طفره نهادهای مسئول از مقررات‌گذاری در صدور مجوز

جواد جوادنیا معاون فضای مجازی دادستانی استان تهران در خصوص فیلترینگ اینستاگرام به بورس‌نیوز گفت: این امر روند تصمیم گیری خاص خود را دارد و اگر بخواهد اقدامی انجام شود رسما اعلام می شود ولی فعلا مشخص نیست.


وی همچنین در خصوص فیلتر سایت دیوار نیز تشریح کرد: درباره سایت دیوار جلساتی برای رفع مشکل آن ها بدون فیلترینگ و از طریق مسالمت آمیز برگزار می‌شود.

معاون فضای مجازی دادستانی استان تهران با بیان اینکه بخشی ازمشکلات استارتاپ ها ناشی از عدم نظارت نهادهای مسئول در صدور مجوز است، افزود: این نهادها به دلیل پیچیدگی‌های موجود از مقررات‌گذاری در این زمینه طفره می روند لذا باید مراجع مسئول قانون گذاری لازم را در راستای رفع سرگردانی استارتاپ‌ها در زمینه آشنایی الزامات لازم و فرآیند صدور مجوز انجام دهند که به تبع آن در خواست‌های ناگهانی و غیرمترقبه‌ای از سوی دستگاه‌های دولتی مبنی بر فیلترینگ صادر نشود.

جاویدنیا در پاسخ به این سوال که آیا برای حفظ بیشتر امنیت اطلاعات کاربران در فضای مجازی راهکاری در نظر گرفته شده است، گفت: حفظ حریم خصوصی از گذشته در قوانین مختلف لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه در قانون تجارت الکترونیک حمایت‌های خاصی برای حفاظت از داده‌های خصوصی حساس در نظر گرفته شده است، افزود: اما برخی از این قوانین نیازمند تدوین آیین‌نامه‌ها هستند بخصوص در زمینه پزشکی که تاکنون آیین‌نامه‌های مرتبط با آن در نظر گرفته نشده است.
معاون فضای مجازی دادستانی استان تهران با بیان اینکه سطح و محدوده اطلاعاتی که هر اپلیکیشن باید از کاربران خود دریافت کند نیز باید تعیین شود،افزود: باید در خصوص سطح نیاز هر اپلیکیشن به اطلاعات خصوصی افراد نیز بررسی‌های لازم انجام شود که در این زمینه نیز نیازمند مقررات‌گذاری جدی هستیم که اکنون شورای عالی فضای مجازی در حال تصویب سندی بوده که امیدواریم قانون مربوطه نیز مورد تصویب قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید برای برخی از استارتاپ‌هایی که نیازمند اطلاعات پزشکی یا تحصیلی افراد هستند زمینه‌ای فراهم شود که سرورهای امن و الزامات امنیتی خاص در نظر گرفته شود.

جاویدنیا با بیان اینکه باید الزاماتی برای رفع نگرانی های ناشی از حفظ اطلاعات خصوصی کاربران ندشاته باشد، گفت:حفظ و حراست از اطلاعات حساس کاربران از حیطه مسئولیت استارتاپ‌ها خارج شود و این شرکت‌ها فقط در زمینه توسعه خدمات خود اقدامات لازم را انجام دهند و مسئولیت آن‌ها در زمینه ذخیره‌سازی و بهره‌برداری از این اطلاعات از حیطه مسئولیت این شرکت‌ها خارج شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: