تعداد بازدید : ۷۹۰
کد خبر : ۱۸۸۵۹۶
در سال مال جاری رقم خورد؛
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
لاستیک کویر تایر در حالی با اعلام سود 345 ریالی به ازای هر سهم تعدیل منفی 41 درصدی خود در مقایسه با سود سال گذشته، شرایط دشوار این شرکت در سال جاری و آتی را بیش‌ازپیش نمایان کرد.

به گزارش بورس نیوز، ظاهراً سیاست‌های فروش، بلای جان این شرکت در سال جاری و آتی خواهد شد چراکه این شرکت بر اساس سیاست‌های فروش خود در سال‌های اخیر بخش عمده‌ای از محصول تولیدی خود را به شرکت‌های خودروساز سایپا و ایران‌خودرو به فروش می‌رسانده که با حال‌وروز این روزهای این خودروسازان زیانده، امیدی به بهبود روند تولید این شرکت‌ها نخواهد بود.

حجم بالای مطالبات از شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو که در سرفصل‌های دریافتنی شرکت منعکس گردیده، شرایط نامطلوب نقدینگی و دوره وصول مطالبات این شرکت را بیش‌ازپیش آشکار می‌سازد.


ثبت بیش از 1.370 میلیارد ریال دریافتنی‌های تجاری از شرکت سازه‌گستر سایپا و ساپکو ایران‌خودرو در کنار کاهش بیش از 4.000 تنی فروش انواع تایر این شرکت در سال مالی 1397 در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته تنها برخی از عوارض همکاری‌های تنگاتنگ این شرکت با خودروسازان داخلی است.

سیاست‌های جدید دولت مبنی بر اعطای مجوزهای واردات لاستیک‌های خارجی، کاهش چشمگیر تولید و فروش خودروسازان داخلی در ماه‌ها و سال آتی، افزایش ادامه‌دار نرخ تهیه مواد اولیه، طولانی و پرهزینه بودن تغییرات سیاست‌های فروش شرکت و جذب مشتریان جدید و احتمال بالای افزایش دوره وصول مطالبات از خودروسازان و ...، از عوامل محتمل ادامه روند ناامیدکننده این شرکت در سال آتی است.


همان‌گونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود، شاید بتوان بخش عمده‌ای از کاهش سودآوری شرکت در سال مالی 1397 را به کاهش بیش از 4.000 تنی انواع تایر و فلپ مرتبط دانست.

همچنین رشد 195 میلیارد ریالی مواد مستقیم مصرفی با توجه به کاهش تولید که عمدتاً ناشی از رشد نرخ ارز و افزایش نرخ محصولات پتروشیمی به‌ویژه بوتادین بوده را می‌توان از دیگر عوامل تأثیرگذار بر کاهش سودآوری شرکت در این سال دانست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: