تعداد بازدید : ۶۸۳
کد خبر : ۱۸۸۵۹۸
در سال مالی منتهی به پایان آذرماه سال جاری؛
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
این شرکت سرمایه‌گذاری در سال مالی منتهی به پایان آذرماه سال جاری، سود خالص 2.040 میلیارد ریالی را محقق کرد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری سپه در سال مالی منتهی به پایان آذرماه سال جاری، سود خالص 2.040 میلیارد ریالی را محقق کرده است. این سود در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین، افزایش سود سهام دریافتی شرکت و رشد سود فروش سرمایه‌گذاری‌های آن، از دلایل اصلی رشد سودآوری این شرکت در سال 1397 هستند.

جمع درآمدهای عملیاتی شرکت در این سال، 2.100 میلیارد ریال شامل 1.760 میلیارد ریال سود سهام، 300 میلیارد ریال سود فروش سهام و 40 میلیارد ریال سایر درآمدها بوده است که به ترتیب رشد 49، 147 و کاهش 65 درصدی را نشان می‌دهد.

جمع سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت این شرکت بر اساس ترازنامه پایان آذرماه سال جاری، مبلغ 9.755 میلیارد ریال بوده است. تنوع شرکت‌های سرمایه‌پذیر در این شرکت زیاد است و این مبلغ سرمایه‌گذاری در بیش از 60 شرکت سرمایه‌گذاری شده است.

شرکت‌های اصلی سرمایه‌پذیر این شرکت در جدول زیر ارائه‌ شده است:درآمد سود سهام محقق شده شرکت در سال گذشته، مبلغ 1.760 میلیارد ریال بوده است که بیش از 83 درصد کل درآمدهای عملیاتی آن را شامل می‌شود. این درآمد نسبت به سال قبل رشد 49 درصدی داشته است.

در جدول زیر، سهم شرکت‌های اصلی سرمایه‌پذیر را از کسب درآمدهای عملیاتی مشاهده می‌کنید:


همچنین، در این سال مبلغ 300 میلیارد ریال سود فروش سهام شناسایی‌شده است که این سود عمدتاً از محل فروش سهام شرکت‌های پتروشیمی شازند با سود 75 میلیارد ریالی، پتروشیمی فن‌آوران با سود 32 میلیارد ریالی، بهپاک با سود 62 میلیارد ریالی و بیمه ملت با سود کسب‌شده 59 میلیارد ریالی است.


در پایان، می‌بایست به این نکته اشاره کرد که سود کسب‌شده شرکت سرمایه‌گذاری سپه در سال جاری مربوط به سود سهام سال 1396 شرکت‌های سرمایه پذیر است که مجامع آن‌ها در سال 1397 برگزارشده است و با توجه به رشد بالای سودآوری شرکت‌ها در سال 1397 با توجه به نوسانات نرخ ارز و تورم فزاینده ماه‌های اخیر، انتظار رشد بالایی در سود محقق شده سال آینده شرکت نسبت به سال جاری را خواهیم داشت و انتظار برای کسب سود حداقل 500 ریالی به ازای هر سهم با سرمایه فعلی شرکت دور از دسترس نخواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: