تعداد بازدید : ۹۴۹
کد خبر : ۱۸۸۶۰۸
سهامداران تصویب کردند:
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مورخ 1397/11/27 با هدف تصویب افزایش سرمایه شرکت برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز، مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان در روز شنبه مورخ 1397/11/27 و با حضور سهامداران حقیقی و نمایندگان سهامداران حقوقی شرکت، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، نماینده سازمان بورس اوراق بهادار تهران باهدف تصویب افزایش سرمایه شرکت از 75.000 به 130.000 میلیارد ریال در محل سالن نگین نقش جهان برگزار شد. در این جلسه که با حضور اکثریت 75 درصدی سهامداران رسمیت یافت، در ابتدا اعضای هیئت‌رئیسه توسط حاضرین انتخاب شدند.


عظیمیان، مدیرعامل شرکت به‌عنوان رئیس جلسه، خانم سیفی، نماینده سازمان خصوصی­‌سازی و آقای مولوی، نماینده سازمان ایمیدرو به‌عنوان ناظر و آقای جوانبخت، سرپرست معاونت اقتصادی و مالی شرکت به‌عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.

در ادامه عظیمیان با ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت توضیحات کاملی در خصوص روند افزایش سرمایه شرکت طی سال­های گذشته و همچنین منابع و مصارف عمده سرمایه‌ای شرکت بیان کرد. سرمايه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در زمان پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران در اسفندماه 1385 مبلغ 15،800 میلیارد ریال بود و پس‌ازآن طي چهار مرحله به مبلغ 75،000 میلیارد ريال افزايش يافت.

میزان افزایش سرمایه جدید 55،000 میلیارد ریال است که سرمایه شرکت را به 130،000 میلیارد ریال افزایش خواهد داد. با این میزان افزایش سرمایه، شرکت فولاد مبارکه در میان شرکت­های بزرگ پذیرفته‌شده در بورس در جایگاه اول قرار خواهد گرفت.

کل مبلغ افزایش سرمایه در حال انجام از محل سود انباشته شرکت تأمین خواهد شد. همچنین افزایش سرمایه تا مبلغ تعیین‌شده در چهار حوزه عمده سرمایه­گذاری خواهد شد.

نمودار زیر سهم حوزه­‌های مختلف مصارف عمده افزایش سرمایه را نشان می‌­دهد:


افزایش 73 درصدی سرمایه، فرصت‌های مناسبی برای فولاد مبارکه فراهم خواهد کرد که شرکت با بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها می‌تواند در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و همچنین تحقق مأموریت و رسالت خود گام‌های مهمی روبه‌جلو بردارد. برخی از بهترین فرصت‌هایی که افزایش سرمایه در اختیار شرکت فولاد مبارکه قرار می‌دهد عبارتند از:

استفاده از معافیت مالیاتی به میزان 475 میلیارد تومان. این میزان معافیت مالیاتی درنهایت می‌تواند منجر به افزایش 63 ریالی سود به ازای هر سهم شود که سود مناسب و قابل‌توجهی برای سهامداران محترم شرکت به همراه خواهد داشت.

جذاب شدن قیمت سهام پس از افزایش سرمایه

تسریع در فرایند ثبت افزایش سرمایه و صدور برگه‌های جدید سهام

تأمین منابع مالی طرح‌های توسعه در دست تکمیل از محل سود انباشته

پس از ارائه گزارش توجیهی توسط آقای مهندس عظیمیان و قرائت گزارش بازرس قانونی شرکت، پیشنهاد افزایش سرمایه مذکور درنهایت با اکثریت آرای حاضرین در جلسه افزایش سرمایه شرکت از 75.000 به 130.000 میلیارد ریال به تصویب رسید و مقرر گردید مراحل پایانی ثبت افزایش سرمایه و صدور اوراق جدید سهام تا پایان اسفندماه سال جاری اجرایی گردد.

در ادامه، جلسه مجمع عادی به‌صورت فوق‌العاده شرکت نیز باهدف افزایش سقف کمک‌های بلاعوض شرکت از 100 میلیارد ریال به 150 میلیارد ریال تشکیل شد. عظیمیان در این جلسه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد گذشته شرکت درزمینه مسئولیت‌‎های اجتماعی و اشاره به نقش و وظیفه برجسته فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی کشور در این حوزه بر لزوم گسترش حیطه عملکرد شرکت در این حوزه تأکید نمود. این پیشنهاد نیز درنهایت با اکثریت آرای حاضرین در جلسه به تصویب رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.