تعداد بازدید : ۴۳۱
کد خبر : ۱۸۸۶۴۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
بورس از تاثیرگذارترین حوزه‌های اقتصادی کشور محسوب می‌‌شود که می‌‌تواند حجم قابل توجهی از نقدینگی سرگردان در جامعه را جذب کند.

بورس از تاثیرگذارترین حوزه‌های اقتصادی کشور

به گزارش بورس نیوز، سید تقی کبیری اظهار کرد: بورس از تاثیرگذارترین حوزه‌های اقتصادی کشور محسوب می‌‌شود که می‌‌تواند حجم قابل توجهی از نقدینگی سرگردان در جامعه را جذب کند.

وی با بیان اینکه مکانیزم شفاف حاکم بر بورس می‌‌تواند به اولویت و الگوی نخست اقتصاد کشور تبدیل شود، افزود: نقدینگی سرگردان در اقتصاد کشور در حال جولان است و اگر سریع‌تر راهکاری اساسی برای سامان‌دهی آن در نظر گرفته نشود عواقب جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

کبیری تاکید کرد: بورس در سال‌های اخیر عملکرد مثبتی در جذب برخی نقدینگی‌های سرگردان و جلوگیری از اثرات مخرب آن از خود به جای گذاشته است اما در مقاطعی هم شاهد بوده ایم که بورس نتوانسته است آنگونه که باید نقدینگی در جامعه را مهار کند و متاسفانه شاهد حرکت نقدینگی به سمت بازارهای موازی و کاذب بوده ایم.

کبیری تصریح کرد: یکی از کارکردهای اصلی بازار سرمایه، تجهیز منابع و وجوه مازاد و سوق دادن آن به‌سوی سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های مولد اقتصادی است و این نشان می‌‌دهد نقشی که بورس می‌‌تواند در جذب نقدینگی‌های سرگردان داشته باشد ، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم بیان کرد: در حال حاضر ابزارهای بسیاری در بورس اوراق بهادار و بورس کالا وجود دارد که می‌تواند موجب جذب نقدینگی به سمت این بازار شود و اگر ابزارهای مالی مورد استفاده قرار گیرد، دیگر شاهد هیجانات بازار نخواهیم بود و جذب نقدینگی در بازار سرعت بیشتری خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: رونق در بورس یکی از راهکارهای جلوگیری از سوداگری در بخش‌هایی مانند مسکن و ارز است و تجربه بیانگر این است که رونق بازار دلالی کاذب، به اقتصاد کشور زیان جدی وارد کرده است. لذا باید تلاش کنیم علاوه بر تغییر مسیر سیاست‌های اقتصادی کشور به سمت بازار سرمایه، در درون این بازار نیز زیرساخت‌ها و شرایط حضور نقدینگی را فراهم‌تر از قبل کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.