تعداد بازدید : ۱۰۸۸
کد خبر : ۱۸۸۷۰۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
صادرات پتروشیمی‌ها به دلیل شرایط تحریمی در معرض تهدید قرار دارد و کاهش احتمالی صادرات محصولات پتروشیمی، بازار ارز را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.
به گزارش بورس نیوز، هر چند در نیمه اول سال، بازارها روند صعودی خیره کننده‌ای داشتند؛ ولی با آغاز فصل پاییز، بازارهای ارز و طلا و سرمایه هم تغییر جهت دادند و در گیر و دار این تغییرات، عده محدودی سود کردند و مابقی سرمایه گذاران، متحمل زیان شدند. بازار ارز در مدت زمان کوتاهی بیشتر از 40 درصد ارزش خود را از دست داد و سقوط قیمت ارز صاحبان کسب و کارها را از دلال های ارز و سکه گرفته تا فعالین بخش مسکن، وارد زیان سنگین کرد. به رغم رشد چشمگیر قیمت ارز و سکه، اما بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارز و سکه به دلیل نوسان شدید قیمت در اوایل پاییز زیان کردند. نوسان نرخ ارز، فقط دامنگیر بازار ارز و طلا نبود و گروهی از سهامداران بازار سرمایه هم وارد زیان شدند. نوسان شدید ارز فقط به زیان مردم و تورم سنگین تمام شد و دولت از این نوسان بهره برد. جای تاسف دارد که در اقتصاد کشور ما سهام داران را با دلال های ارز و سکه و سپرده گذاران بانکی به یک چوب میرانند.
 حال بازار سرمایه این روزها همچون بیماری شده که نمی توان به ثبات وضعیتش، دل خوش کرد. اکثر سهم ها، افت قیمت محسوسی داشته و نمی توان پیش بینی کرد که آیا روند نزولی و فرسایشی به اتمام خواهد رسید و یا اینکه، کماکان باید منتظر افت ارزش بازار باشیم.

سعید نوری مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران‌سهام در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت بازار بیان کرد: بازار همچنان بین سبزپوشی و قرمزپوشی سردرگم است، به طوری که یک روز منفی و روز دیگر، مثبت می‌شود. به نظر می‌رسد ابهام در این زمینه همچنان وجود داشته باشد، ولی به سبب نامشخص بودن وضعیت بازار خودرو و مجموعه‌ای از ابهامات، بازار در شرایط ناامنی به سر ببرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: گزارش‌های 9 ماهه عملکرد شرکت ها، نسبتا خوب بود و بعد از آن، گزارش های مناسب تری هم منتشر شده و پیش‌بینی‌ها در این زمینه مثبت است. انتظار می‌رود وضعیت بازار با ارائه این گزارش‌های بهبود یابد و آرامش تا حدی به بازار سرمایه بازگردد.

وی درباره گزارش‌های گروه پتروشیمی گفت: هم اکنون وضعیت گروه پتروشیمی خوب است ولی در مجموع، صادرات پتروشیمی ها به دلیل شرایط تحریمی در معرض تهدید قرار دارد و کاهش احتمالی صادرات محصولات پتروشیمی، بازار ارز را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: