تعداد بازدید : ۱۵۹۱
کد خبر : ۱۸۸۷۱۸
ساعت پنج‌ونیم/ 90؛
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به بزرگشطرنجی بازی اهالی ساختمان میرداماد و کارتن‌سازی که در پی صندلی می‌گردند تا سر تعظیم پژو و آوردن پیشکش به محضر خودرویی‌ها.
فردای عرضه‌ها و ناز نورچشمی‌ها/ نمره صدآفرین یا تلاش بیشتر!
به گزارش بورس‌نیوز، کشتی دلار پس از توقفی در سواحل آرام باردیگر تن به دریای خروشان شب‌عید خواهد زد و ماهیگیران «نوسان‌بگیران» می‌خواهند سوار بر این کشتی شروعی تازه را با سهم‌های دلاری داشته باشند تا سوار بر موج نوسان، اسفند را بگذرانند.
سوالی که مطرح می‌شود، آن است که دلار تا چه مقدار می‌تواند در بورس دلبری کند آیا در علم مالی، پاسخی برای سودگیری‌های چند باره دلار در یک سهم‌ خاص یا سهم‌های وابسته به دلار وجود دارد؛ دلیل آن تنها در دل عملکرد دولت خوابیده و آن نگاه به دلار چند نرخی در دل بودجه 98 است.
تا زمانی که بادبزن‌هایی از جنس دلار، دل رانت‌خواران، واردکنندگان و سایر دوستان وابسته و پیوسته را خنک کرده و دل بازار را خون کند؛ طبیعتا نه تنها دلار نیمایی و دلار سنایی و حتی دلار جهانگیری در اقتصاد زیرزمینی برای سودجویان خوش‌رقصی می‌کند بلکه شاباش آن باید از جیب کارگر پرداخت شود.

شیخی به‌دنبال نمره بیست
آشیخی گفته اگه نمره ما 20 نباشه، 19.5 که هست، البته فکر کنم این بزرگوار به میزان تواضع خود نمره 20داده نه عملکرد زیرا طبق آخرین نظرسنجی موسسه گلوپ در سال 2018، کاملا به صورت شانسی آشیخ  ما در آخرین نفر یعنی رتبه 209 قرار گرفته زیرا نسبت به وضعیت معیشت مردم بی‌توجه است بنابراین با این سوری که ما به ونزوئلا زدیم، باید آن نیم نمره را هم به آشیخ، تقدیم کرد.

نورچشمی‌ها مجددا در پشت صحنه عرضه اولیه
اینکه چرا کسی نه مدعی بوده نه پیگیر می‌شود که چرا حجم آستانه سفارش در روزهای بعد از عرضه اولیه به جای اعداد بزرگ 50 و 100 هزار، بسته به سایز سهم اعداد کوچکی مثل 10 هزار. سهم باشد تا افراد بیشتری بهره‌مند شوند نه نورچشمی‌ها جای شگفتا دارد زیرا اگر این مورد و مواردی از این دست تخلف هستند که البته هستند و گاهی باعث ابطال آن معاملات می شوند، چرا با شخص متخلف برخوردی مثل تعلیق کد یا جریمه نقدی قابل قبول نمی شود تا دیگر شاهد چنین زرنگ بازی (فساد) هایی نباشیم!

ذره‌بینی بر آمار بانک‌ها
بررسی صورت‌های مالی بانک‌های بورسی نشان می‌دهد به‌رغم توصیه‌ها و هشدار‌های بانک مرکزی در خصوص رعایت نسبت کفایت سرمایه، بانک‌ها از نظر این شاخص در وضعیت مناسبی قرار ندارند. 
از میان ۱۷ بانک بورسی که اطلاعات آنها در دسترس بود ۸ بانک نسبت کفایت سرمایه زیر ۳ درصد را ثبت کرده‌اند که از میان آنها ۵ بانک نسبت کفایت سرمایه منفی داشته‌اند. این روند در سال ۹۵ نیز وجود داشته و به‌نظر می‌رسد اقدامات لازم برای بهبود وضعیت آنها انجام نشده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: