تعداد بازدید : ۶۹۳
کد خبر : ۱۸۸۷۳۰
کارشناس بازار مسکن در گفت و گو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
رونق این بازار زمانی ایجاد خواهد شد که اقتصاد کشور بهبود پیدا کند و با افزایش قدرت خرید مردم، متقاضیان واقعی مسکن توان خرید داشته باشند
به گزارش بورس نیوز، اگر چه با نوسانات نرخ ارز قیمت املاک مسکونی هم رشد داشت، ولی کاهش و تثبیت نسبی نرخ ارز نه تنها اثری بر کاهش قیمت املاک نداشته، بلکه طبق آمارها قیمت مسکن در ماه های اخیر به طور متوسط ماهی ۲ تا ۲.۵ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که حجم معاملات به شدت افت کرده است. رونق معاملات این بازار از اهمیت بسیار برخوردار است؛ اما متاسفانه بازار مسکن مدت های مدیدی است که از رونق واقعی فاصله گرفته و فقط هر چند سال یکبار شاهد جهش شدید قیمت املاک مسکونی هستیم و اقشار متوسط و ضعیف فاقد مسکن از رویای خانه دار شدن بیشتر فاصله می گیرند.

علیرضا سرحدی بازرس انجمن صنفی مهندسان صنعت ساختمان در گفت و گو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار مسکن بیان کرد: در ماه های قبل تحت تاثیر اتفاقاتی همچون کاهش نرخ بهره بانک ها، تورم اقتصادی و مسائل دیگر، نقدینگی به بازار مسکن سرازیر شد و در نتیجه ورود پول، قیمت مسکن افزایش یافت. در حال حاضر معاملات به شدت افت کرده؛ ولی قیمت املاک مسکونی همچنان بالا است.

وی در رابطه با راهکارهای ایجاد رونق در بازار مسکن اظهار داشت: رونق بازار مسکن بستگی به وضعیت اقتصادی کشور دارد. رونق بازار مسکن زمانی تحقق خواهدیافت که هم ساخت و ساز و تولید مسکن و هم حجم خرید و فروش املاک افزایش پیدا کند. در شرایطی که قیمت املاک مسکونی رشد داشته، مادامی که متقاضیان مسکن، قدرت خرید نداشته باشند نمی توان به رونق بازار مسکن خوشبین بود. در واقع رونق این بازار زمانی ایجاد خواهد شد که اقتصاد کشور بهبود پیدا کند و با افزایش قدرت خرید مردم، متقاضیان واقعی مسکن توان خرید داشته باشند. در آن صورت، ساخت و ساز پروژه های ساختمانی و نوسازی بافت فرسوده هم برای سازندگان جذابیت خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: