تعداد بازدید : ۴۰۲
کد خبر : ۱۸۸۸۲۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس:
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: عامل افزایش نرخ دلار در واقع به دلیل صدور بخشنامه‌های دولتی است آمریکا با دلار ما کاری ندارند، عدم ثبات سیاست‌های ما تاثیر مستقیم بر نوسانات دارد.

آمریکا با دلار ما کاری ندارد

به گزارش بورس نیوز، محمد حسینی با اشاره به اینکه گفته می‌شود سیاست تثبیت نرخ ارز عامل افزایش قیمت‌ها است، گفت: در حال حاضر تثبیت نرخ ارز نداریم، در بازه کوتاهی ارز 4 هزار و 200 تومانی بود و به سرعت این سیاست تغییر کرد، سیاست تثبیت یا تک نرخی کردن ارز نشان داده است که این سیاست در کشور ما نمی‌تواند به عنوان یک سیاست جامع، کامل و پایداری اجرا شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه از ابتدا باید به سمت بازار متشکله ارزی حرکت می‌کردیم، توضیح داد: با توجه به تراز ارزی و محدودیت‌هایی که در شرایط تحریمی ایجاد شده است از ابتدا باید به سمت بازار متشکله ارز می‌رفتیم و از سیستم‌های بازار باز استفاده می‌کردیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در خانه ملت در دفاع از بازار متشکله ارزی، بیان کرد: در این بازار این امکان فراهم می‌شود تا نرخ ارز را با توجه به میزان قدرت خرید مردم مدیریت کرد، البته در نیمه دوم سال 97 این شرایط تا اندازه‌ای فراهم شد، در سیاستگذاری بانک مرکزی و دستگاه‌های تابع حوزه اقتصاد، با ایجاد سامانه‌های مختلف برای اینکه بتواند مدیریت انجام دهند اقداماتی صورت گرفت که شاید به دلیل عدم تجمیع بانک‌های اطلاعاتی و کارآمدی تمامی این سامانه‌ها، تا کنون نتوانسته تاثیرگذاری لازم را در مدیریت کلان ارزی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه عوامل دیگری در افزایش قیمت‌های اخیر بازار ارز اثرگذار بوده است، ادامه داد: علت افزایش 2 هزار تومانی نرخ ارز به علت بخشنامه دولتی برای آزاد کردن ارز همراه مسافر و ایجاد شرایطی برای تبدال ارز برای مرزنشین‌ها است، با این حال بانک مرکزی به دنبال آن است هر چه سریعتر بازار را مدیریت کند.

حسینی در این باره که آیا درست است در طول سفر رئیس بانک مرکزی به چین دولت بخشنامه ای خلاف سیاست‌های بانک مرکزی صادر کند، گفت: چنین ناهماهنگی وجود دارد، البته فشاری از سوی مرز نشین‌ها برای ورود آزاد دلار بود اما در نهایت مصوبه اخیر دولت باعث ایجاد اغتشاش در بازار ارز شد.

نماینده مردم تفرش،آشتیان و فراهان در مجلس دهم ادامه داد: عامل افزایش نرخ دلار در واقع به دلیل صدور بخشنامه‌های دولتی است آمریکا با دلار ما کاری ندارند، عدم ثبات سیاست‌های ما تاثیر مستقیم بر نوسانات دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در پایان به دفاع از سیاست بازار متشکله ارزی پرداخت و گفت: در حال حاضر سه بازار ارزی داریم، یک بازار برای مباحث کالاهای اساسی و یارانه 4 هزار و 200 تومانی است، برای کالاهای غیر اساسی در قالب سامانه نیما تعیین نرخ شده است که توان رقابت و تولید داخلی فراهم شود، از سوی دیگر از طریق صرافی‌ها و سامانه سنا ارز سوم با نرخ بازار طراحی شده که تبادل در آن بسیار کم است.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: