تعداد بازدید : ۵۵۹
کد خبر : ۱۸۸۸۷۸
در پی پرداخت بسته های جبرانی انجام شد؛
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رئیس جمهور از نارضایتی مردم در ناهماهنگی نحوه پرداخت بسته های حمایتی اقشار مختلف خبر داد.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اظهار کرد صندوق بیمه کشاورزی نتوانسته است غرامت کشاورزان خسارت‌دیده را به موقع پرداخت کند. متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

حجتالاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام احتراما، همانگونه که مستحضرید مطابق مصوبه شماره ۱۰۱5۳۲ مورخ اول آبان ماه 97 شورای عالی هماهنگی اقتصادی، پرداخت بسته‌های جبرانی و حمایت‌های غذایی از گروههای کم‌درآمد در دستور کار دولت قرار گرفت. مطابق ماده (۱) دستورالعمل مصوب هیأت وزیران مورخ 28آبان ماه تا مبلغ ۹۰ هزار میلیارد ریال از محل منابع حاصل از مابه التفاوت تسعیر قیمت خوراک و سوخت کارخانجات پتروشیمی، فولادی و پالایشگاه به پرداخت بسته‌های حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه اختصاص یافته و وزارت نفت مکلف شد که این منابع را به حساب ویژه ای نزد خزانه داری کل کشور که به نام سازمان هدفمندی افتتاح می شود واریز کند. مطابق مفاد دستورالعمل افراد زیر به عنوان مشمولین طرح معرفی شده اند:

کارکنان دستگاههای اجرایی با دریافتی کمتر از ۳۰ میلیون ریال

بازنشستگان با مستمری کمتر از ۳۰ میلیون ریال

خانوارهای تحت پوشش و پشت نوبتی کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی

خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید • خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال گروه‌های کارگران ساختمانی و باربری و...، قالیبافان، مشاغل آزاد، رانندگان، شاغلین کسب و کارهای خانگی، عشایر و روستاییان

سایر خانوارهای کم‌درآمد با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال

با این وجود ناهماهنگی در نحوه پرداخت این بسته‌ها به افراد مشمول موجب بروز نارضایتی زیادی در بین اقشار مختلف شده است به نحوی که در گروههای پنجگانه اول مشمولین، اعتراضاتی مبنی بر عدم دریافت بسته‌های حمایتی مطرح و از سوی دیگر خانوارهای زیادی ذیل مشمولین آخرین گروه مصوبه قرار داشته که به دلیل فقدان اطلاعات کامل هیچگونه تصمیم منظمی برای آنها انجام نگردیده و این موجب نارضایتی گسترده در این گروه گردیده است. برآوردهای سازمان برنامه و بودجه برای 6 ماه دوم سال ۱۳۹۷ حاکی از آن است که از محل مابه التفاوت حاصل از افزایش نرخ ارز محاسبه قیمت خوراک پتروشیمی‌ها از ۳۸۰۰ به ۸۰۰۰ تومان، بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان منابع حاصل خواهد شد که این مهم می تواند شرایط بهتری برای ایفای تعهدات دولت فراهم آورد. 

بر این اساس و با توجه به مطالب مطروحه خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بازنگری در نحوه شناسایی و تخصیص بسته‌های جبرانی و حمایت‌های غذایی برای پوشش کامل جامعه هدف با تسریع زمانی اقدامات لازم جهت ایفای تعهدات دولت در خصوص خانوارهای مشمول تخصیص انجام گردد.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: