تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۱۸۸۸۸۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: گرفتاری جدید کشور این است که مردم نقدینگی خود را با این فکر که در آینده سود خواهند کرد به بازار ارز برده‌اند و دلار را جمع‌آوری کرده‌اند.

به گزارش بورس نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی درباره تشکیل مجدد صف‌های خرید دلار در پی افزایش قیمت ارز، گفت: در چند ماه گذشته نوسانان‌های شدید را در بازار ارز تجربه کردیم و دیدیم بسیاری از افرادی که سرمایه‌های خود را در بازار ارز برده بودند، متضرر شدند و سوداگران برنده بازار بودند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به علت افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته، بیان داشت: عده ای از فضای روانی جامعه سوءاستفاده می‌کنند این در حالی است که ارز خرید و فروشی نمی‌شود و صرفا نرخ بازار به دلیل فضای روانی جامعه افزایش پیدا می‌کنند، از این رو به مردم توصیه می‌کنیم به فضای روانی توجه نداشته باشند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم با تاکید براینکه مردم پول‌های خود را به بازار ارز نبرند، عنوان کرد: نرخ واقعی حدود دلار 7 تا 8 هزار تومان و براساس ارزش ارز نیمایی است، افزایش نرخ دلار کاذب بوده و در آینده با واقعی شدن مردم متضرر می‌شوند بنابراین مردم مراقب باشند گرفتار این فضا نشوند.

وی درباره احتمال کاهش قیمت دلار در آینده، گفت: شرایط به گونه‌ای است که احتمال کاهش نرخ ارز وجود دارد اما افزایش نرخ ارز ممکن نیست.

لاهوتی در ادامه با تاکید براینکه مردم در صورت نیاز ارز خریداری کنند، افزود: گرفتاری جدید کشور این است که مردم نقدینگی خود را با این فکر که در آینده سود خواهند کرد به بازار ارز برده‌اند و دلار را جمع‌آوری کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر مردم بدانند در صورت خرید ارز ممکن است در ماه‌های آینده متضرر می‌شوند چرا که قیمت واقعی دلار به‌اندازه ارز نیمایی است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: