تعداد بازدید : ۴۸۲
کد خبر : ۱۸۸۸۸۸
در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اتفاق افتاد؛
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: در ۱۱ ماه اخیر در این شرکت، در مجموع ۴۷ میلیارد مترمکعب گاز، ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت و یک میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

به گزارش بورس نیوز، رامین حاتمی، گفت: اگرچه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران دومین شرکت تولیدکننده گاز در کشور و نخستین تولیدکننده گاز در خشکی است، اما با توجه به اهمیت توسعه میدان‌های مشترک نفتی و نیز تغذیه شبکه گازی غرب کشور، سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اجرایی این شرکت در سال آینده بیشتر در حوزه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب متمرکز خواهد بود.

وی از تولید ۶۰ میلیارد مترمکعب در سه شرکت تابعه نفت مناطق مرکزی ایران در 11 ماه امسال (شرکت بهره‌برداری‌ نفت و گاز غرب، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی) خبر داد و عنوان کرد: در منطقه عملیاتی تنگ بیجار، لرزه‌نگاری سه‌بعدی به ارزش 5 هزار میلیارد ریال و توسعه فاز دوم این میدان با حفاری پنج حلقه چاه و توسعه تاسیسات روزمینی با حدود ۱۱۰ میلیون دلار اعتبار در حال اجراست. 

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ادامه داد: از دیگر پروژه‌های این شرکت می‌توان به قراردادهای EPCدانان (شامل لرزه‌نگاری و لایه‌شکافی هیدرولیکی دو حلقه چاه) و نفت‌شهر به ارزش تقریبی حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار میلیارد ریال اشاره کرد.

حاتمی به پروژه انتقال نمکزدایی سرکان ماله‌کوه به چشمه خوش و پروژه برق‌رسانی آبان و پایدار غرب به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب نیز اشاره کرد و افزود: از مجموع ۱۳ دکلی که درباره بحث نگهداشت تولید و قراردادهای EPC در سال آینده فعالیت خواهند کرد، تعداد ۱۰ دکل آن در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب حضور می‌یابند که بیش از ۸۰ درصد فعالیت‌های حفاری این شرکت را شامل می‌شود.

وی تاکید کرد: تکمیل باقی‌مانده طرح ۱۶ میدان نفتی در مناطق عملیاتی چشمه‌خوش، دهلران و پایدار غرب از دیگر برنامه‌های این شرکت محسوب می‌شود. همچنین بسته‌های جدید EPCF و EPDF در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب شامل توسعه میدان‌های دهلران، چشمه خوش، دالپری، سامان، سومار و دلاوران با سرمایه تقریبی حدود ۶۰۰ میلیون دلار و تولید حدود ۳۰ هزار بشکه در روز منتظر نهایی شدن ازسوی شرکت ملی نفت ایران است.

حاتمی همچنین درباره عملکرد تولیدی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی توضیح داد: در ۱۱ ماه اخیر در این شرکت، در مجموع ۴۷ میلیارد مترمکعب گاز، ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت و یک میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: