تعداد بازدید : ۱۰۰۹
کد خبر : ۱۸۸۹۵۳
سخنگوی پویش همه برای ایران در یک نشست خبری عنوان کرد:
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
اتاق بازرگانی در دوره جدید خود نیازمند ورود ابزار، قانون و ادبیات جدیدی به نام کسب و کارهای جدید بوده تا فضای اقتصادی کشور بتواند با پتانسیل های نهان خود حرکت کند.
مرزبندی‌های اتاق تهران باید تغییر کند/ اتاق بازرگانی باید برای تمام فعالان اقتصادی باشد
فرشید شکرخدایی نایب رئیس کمیسیون رقابت و خصوصی‌سازی اتاق ایران در نشست خبری پویش "همه برای همه ایران" که در انتخابات اتاق بازرگانی تهران حضور دارد، در بین خبرنگاران اظهارکرد: پویش "همه برای همه ایران" از سه ماه گذشته آغاز شده تا با نگاهی جدید مرزبندی‌های اتاق ایران را تغییر دهد چراکه این گروه معتقد بوده که باید اتاق بازرگانی باید برای تمام فعالان اقتصادی باشد.

وی ادامه داد: مهم ترین اهداف اتاق بازرگانی تمرکز بر اهداف خرد باید باشد اما این هدف بدون پیگیری اهداف کلان محقق نمی‌شود اما باید بر تمامی بنگاه های اقتصادی متمرکز بود و نمی توان با تغییرات مداومی که در حال رخ دادن است، در تفکر پیگیری تمام اهداف بود؛ البته بیشتر اهداف اقتصادی در اتاق های بازرگانی حول محور اقتصاد کلان بوده و کمتر ورود به اقتصاد خرد تجربه شده است.

شکرخدایی اظهارکرد: تمامیل عمومی اغلب موضوعات کلان بوده و در اتاق آینده باید درصدد وزن دهی به اقتصاد خرد باشیم تا اقتصاد کلان؛ این پویش بر اساس اخلاق بنا شده و درصدد این موضوع نبوده که با بداخلاقی بخواهد به عرصه انتخابات ورود پیدا کند.

وی اضافه کرد: اعضای جدید اتاق بازرگانی باید با ورود به اتاق تعهدنامه اخلاقی یا مرامنامه‌ای را امضا کنند تا موضوع سوگندنامه‌ها نیز جدی تلقی شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: در لیست 23نفره حضور بانوان و جوانان کاملا پررنگ بوده تا با ورود قشر جوان به اتاق بازرگانی، ادبیات جدیدی وارد عرصه اقتصاد کشور شود؛ ورودی های جدید اتاق بازرگانی باید بدانند که قانون، ابزار و ادبیات اقتصاد سنتی باید تغییر کرده تا فضا برای ورود شرکت های تازه نفس ایجاد شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر باید به این موضوع اشاره داشت که اتاق بازرگانی رزومه مناسبی در برابر حمایت از صنایع و کسب و کارهای جدید نداشته و باید اتاق گام در مسیر اقتصاد سبز گذاشته یا تکلیف خود را با این نوع اقتصاد مشخص کند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: ساماندهی تشکیلاتی و تعاملی بین اعضای فعال در اتاق بازرگانی باید تقویت شود زیرا امروز یکی از حلقه های مفقودی در اقتصاد بخش خصوصی عدم وجود تعاملات حرفه ای در اتاق بازرگانی بوده و این موضوع نیز به صورت سنتی بوده و بر اساس شناخت افراد از یکدیگر صورت می گیرد.

وی ادامه داد: این پویش شبکه سازی بین اعضا را پیگیری خواهد کرد تا مشکلات بسیاری از اصناف برطرف شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: