تعداد بازدید : ۱۲۶۶
کد خبر : ۱۸۹۰۸۱
دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن نباتی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
نمی‌توان آینده را پیش بینی کرد؛ ولی امیدواریم افزایش قیمت نامتعارفی در بازار روغن نباتی شاهد نباشیم.
به گزارش بورس نیوز، از چند ماه قبل ماجرای کمبود چند روزه برخی کالاها از جمله رب گوجه فرنگی و به دنبال آن پرواز قیمت ها آغاز شد. اما ماجرا به رب گوجه ختم نشد و پرش چند برابری قیمت گوشت هم به جنجالی تبدیل شد. 
این هفته تب افزایش قیمت ها به بازار قند و شکر رسیده و علاوه بر آنکه بسیاری از فروشگاه ها عرضه قند و شکر را متوقف کرده اند، قیمت ها هم رشد شدیدی داشته است. 
شایعاتی مبنی بر احتمال کمبود مواد غذایی در ماه های آینده به گوش می رسد و روزهای پایانی سال را به کام مردم، زهر کرده است. در این میان گفته می شود روغن نباتی در صف عرض اندام ایستاده و باید منتظر ناز و کرشمه این محصول هم باشیم. 
افزایش قیمت ها، سهم صنایع غذایی را تحت تاثیر قرار داده و سهم گروه قندی امروز با صف خرید همراه بود. باید دید روغنی ها هم در چند روز باقیمانده از سال، مورد اقبال قرار خواهند گرفت یا نه؟

امیر هوشنگ بی رشک دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن نباتی در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت روغن نباتی در کشور بیان کرد: صنعت روغن نباتی به واردات وابسته بوده اما دولت و بخش خصوصی تدابیری اندیشیده‌اند که نگرانی بابت کمبود روغن نباتی حداقل تا پایان مبارک رمضان نخواهیم داشت. بنابراین فعلا جایی برای نگرانی بابت کمبود روغن نباتی نیست و بهتر است مردم در آستانه عید نوروز، دغدغه ای نداشته باشند. 

وی افزود: نمی توان آینده را پیش بینی کرد؛ ولی امیدواریم افزایش قیمت نامتعارفی در بازار روغن نباتی شاهد نباشیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: