تعداد بازدید : ۱۳۸۵
کد خبر : ۱۸۹۱۳۶
بورس‌نیوز بررسی کرد:
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
وضعیت امروز گروه خودرویی‌ها با ریزش در بیشتر نمادها همراه بود ولی شرکت پارس خودرو با نماد «خپارس» توانست با ارزش 114 میلیارد ریالی در صدر جدول قرار گیرد.
«خپارس» لیدر گروه خودروسازی

به گزارش بورس نیوز، در معاملات روز دوشنبه 13 اسفندماه و در جریان بررسی گروه خودرو و ساخت قطعات درمورد ارزیابی قرار داده‌ایم که بر همین اساس، این گروه توانسته در روند معاملاتی روز بازارسرمایه، به حجم 368 میلیون سهم به ارزش 419 میلیارد ریال دست یابد.بر اساس این گزارش، نماد «خپارس» در معاملات روز جاری به ازای هر سهم برابر با 755 ریال بوده که 1.07درصد نسبت به آخرین قیمت آن با رشد همراه بوده که در مجموع توانسته 152 میلیون سهم به ارزش 114 میلیارد ریال بازار را به اتمام برساند.

در بررسی روند این شرکت، لازم است به آخرین گزارش رسمی شرکت نیز که درخصوص فعالیت‌ماهانه منتهی به بهمن ماه نیز اشاره شود که بر همین اساس در بخش «برلیانس» به میزان 33.017 دستگاه تولید و به قیمت فروش 491.600.511 میلیون ریال به فروش رفته ضمن آنکه تولیدات گروه رنو این کارخانه نیز به میزان 33.927 دستگاه بوده که نرخ فروش آن خودرو خود را به نرخ فروش 424.591.221 میلیون ریال بوده و مابقی گزارش این خودروساز در جدول زیر قابل مشاهده است.


بر اساس گزارش آبسیم بورس‌نیوز، که در گزارشی درخصوص وضعیت مالی این خودروساز را در دی‌ماه بررسی کرده بود می‌توان به این نکته اشاره داشت که شرکت «پارس خودرو» اندکی از مرز ورشکستگی عبور کرده و مشمول ماده 141 قانون تجارت است. 

همچنین این شرکت، در برابر سرمایه 22720 میلیارد ريالی، 11850 میلیارد ريال زیان انباشته ثبت کرده که اندکی بیش از نیمی از سرمایه این شرکت بوده بنابراین تا قبل از سنگین‌تر شدن زیان، باید هر چه سریع تر یا وارد مدار سودآوری شود و یا نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام کند.
حال می‌توان مروری بر اخبار پیرامون این شرکت داشت تا وضعیت آن برای سهامداران بیش از گذشته مشخص باشد.

عرضه ۱۵ هزار خودرو توسط پارس خودرو تا پایان سال جاری

این شرکت خودروسازی تا پایان سال جاری، ۱۵ هزار دستگاه خودرو پراید را باید به بازار عرضه کند چراکه مطابق با برنامه کلان خودروسازان، گروه سایپا روزانه ۸۰ درصد از تولیدات خود را به پاسخ‌گویی به تعهدات قبلی و ۲۰ درصد دیگر را به طرح فروش‌فوری اسفندماه خود که باهدف تنظیم بازار در حال اجراست، اختصاص داده است.

فروش «خپارس» و «ولساپا» در هفته انتهایی بهمن ماه

شرکت سایپا در آخرین هفته پایانی بهمن ماه ۷۳ میلیون سهم پارس خودرو، زیر مجموعه خود را فروخت، اما همچنان با ۷ میلیارد سهام، به عنوان سهام‌دارعمده سایپا به کار خود ادامه داد.

صورت‌های مالی ۶ ماهه "خپارس"

شرکت پارس خودرو صورت های مالی میان‌دوره‌ ای ۶ ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

 شرکت پارس خودرو با سرمایه 22 هزار و 720 میلیارد و 279 میلیون ریال، در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1397، مبلغ دو هزار و 375 میلیارد و 868 میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بر این اساس مبلغ 105 ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ 11 هزار و 849 میلیارد و 934 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"خپارس" در دوره شش ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند 96، به صورت حسابرسی شده، سود خالص را مبلغ 367 میلیارد و 303 میلیون ریال اعلام کرده و بدین ترتیب مبلغ 16 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: